Teknoloji Haberleri

Sonunda App Store GeForce Now Desteği Sağlamaya Başlıyor

App Store GeForce Now desteği sağlamak için kolları sıvadı. Bulut tabanlı oyun oynama servisleri artık App Store üzerinden erişilebilir olacak.

Apple, App Store üzerinde yayınlanan uygulamaların güvenlik ve telif hakkı ihlallerine karşı sürekli olarak kontrol edilebilir ve denetlenebilir uygulamalara yayınlama izni vermekteydi.

GeForce Now ve benzeri bulut tabanlı oyun servisleri, uygulama bazlı kontrol edilebilirken sundukları hizmet açısından kontrol edilme imkanı sunmuyor. Uygulama içerisinde sunulacak olan hizmetlerin sürekli değişmesi nedeni ile de onay sürecinden geçemiyordu.

Apple, geçtiğimiz günlerde aldığı kritik kararlara bir yenisini daha ekleyerek bulut tabanlı servislerin IOS işletim sistemine sahip olan cihazlara eklenmesine izin verme kararı aldı.

App Store GeForce Now Desteği ile Her Yerden Bilgisayar Oyunlarına Erişim İmkanı

Bulut tabanlı oyun oynama servisleri. Abonelik sistemine dayalı olarak uzaktan erişebileceğiniz süper bilgisayarlar kiralamanıza imkan tanıyor.

Ücretsiz oyunları oynayabilmenizin yanı sıra Steam ve son güncelleme ile birlikte Xbox Game Pass’e eklenen oyunları bulut tabanlı servis üzerinden oynamanıza imkan tanıyan GeForce Now. Bilgisayar oyunculuğunu ceplere indirerek İnternet bağlantısının olduğu her yerde kullanılabilir hale getirmişti.

Sadece GeForce Now değil, Xbox Cloud Gaming gibi Bulut tabanlı oyun oynama servileri. Cep telefonlarınızdan yüksek kalitede oyunlar oynamanıza imkan tanıyor. RTX Destekli bir abonelik planı almanız durumunda RTX Aktif olarak da hizmete erişme imkanınız bulunuyor.

Söz konusu hizmetten Android kullanıcıları sorunsuz bir şekilde. Uygulamaları cihazlarına yükleyerek erişebilirken. Apple cihaz sahipleri uygulamaları sistemlerine yükleyemedikleri gibi erişmek için de İnternet tarayıcısını kullanması gerekiyordu.

Uygulama İçi Satın Alma ile GeForce Now Sahibi Olabileceksiniz

Apple, App Store üzerinde hizmet vermesine izin verdiği uygulamalarda uygulama içi satın alım konusunda ciddi tutum sergiliyor.

GeForce Now’un App Store üzerinde yayınlanması ile birlikte bu tutumun devam ettiğini gözlemlemek oldukça olası. Apple Pay olarak adlandırılan uygulama içi satın alma ve abonelik yönetme sistemi üzerinden. GeForce Now uygulamasına tek tıklama ve biyometrik doğrulama ile abonelik hizmeti satın alınabilecek.

Elbette internet sitesi üzerinden alınan hizmetler de kullanılabilecek ancak dileyen kullanıcılar uygulama içi satın alım menüsünden de uygulamaya abone olabilecekler.

App Store GeForce Now Desteği Sunması ile birlikte 2024 Güncel GeForce Now Abonelik Fiyatları;

  • 1 Aylık Abonelik: 340TL,
  • 3 Aylık Abonelik: 800TL,
  • 6 Aylık Abonelik: 1580TL,
  • 11+1 Aylık Abonelik:

Olarak fiyatlandırılmış durumda. Hizmetten, ücret ödemeden faydalanabilmek için üyelik açılması yeterli olacaktır. Ancak, ücretsiz olarak hizmeti kullanmak isteyen kullanıcılar;

  • En fazla 30 dakika oturum süresine sahip olabilme,
  • RTX Desteğinin olmaması,
  • Sunucuların yoğun olduğu dönemlerde sırada bekleme sorunu.

İle karşı karşıya kalabilmekte. 30 dakikalık oynama süresi sonrasında sistem tarafından oturum otomatik olarak kapatılmakta. Ancak, gün içinde dilediğiniz kadar oturum açma şansına sahipsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.