Teknoloji Haberleri

Twitter’da Herkesi Rezil Eden O Özellik Artık Kapatılabiliyor! X’e Beğenileri Kapatma Özelliği Geldi


Twitter da pek çok ünlü ve siyasetçi için gerçekten zor durumlar yaşatan Beğeni özelliği sonunda isteğe bağlı olarak kapatılabilir bir duruma getiriliyor.

İsteğe bağlı olarak beğenileri kapatma özelliği ile birlikte, artık profilinizde yer alan beğenileri kapatabilir ve neleri beğendiğinizi kişilerden gizleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemlerde, beğenileri nedeni ile pek çok ünlü ve siyasetçi gündeme gelmiş, bu sorun yüzünden zor anlar yaşamıştı.

Sadece ünlü ve siyasetçiler değil. Günlük kullanımda, dijital ayak izini direkt etkilemesi de bu özellikten kurtulmak isteyen binlerce kullanıcıya neden oluyordu.

Twitter Beğenileri Gösterme Nasıl Kapatılır? X Beğenileri Gizleme Yöntemi

X, Elon Musk tarafından satın alındıktan hemen sonra Mavi tik satışlarına başladı. Başlarda mavi tik satışı olarak karşımıza çıksa da. Twitter platformunun adının X olması ile birlikte Twitter Blue aboneliğinin adı da X Premium oldu.

Premium üyelik mantığında ilerleyen abonelik sistemi ile birlikte. Artık para vermiş olan ve vermemiş olan kullanıcılar platformda birbirlerinden direkt olarak ayırılabiliyorlar. Sadece ayrılmak değil, özellik bakımından da X Premium kullanıcıları normal kullanıcılardan daha önde.

Durum öyle ki, X’e yeni eklenen Beğenileri gizleme özelliği de sadece X Premium kullanıcılarının kullanımına açıldı. Normal kullanıcılar için beğenileri gizlemenin bir yöntemi şu an için bulunmuyor.

Eklenen özellik ile birlikte X Premium kullanıcılarının sahip olduğu özellikler şu şekilde oldu;

 • Sizi normal kullanıcılardan ayıran bir mavi tik,
 • Daha uzun video yükleme olanağı,
 • Mesajlarda DM sınırının kaldırılması,
 • Öncelikli konuşmacı olma hakkı
 • Paylaşılan yorum ve Tweetlerin diğer kullanıcılara daha önce gösterilmesi,
 • Videoları ek bir eklenti kullanmadan indirebilme,
 • Platformu Linkedin gibi kullanabilme,
 • ve Eklenen son özellik ile birlikte, Beğendiğiniz gönderileri diğer kullanıcılara kapatabilme.

Peki, X Premium da beğendiğim gönderiyi başkasından nasıl gizlerim? Beğeniler nasıl gizlenir?

 • Profil ayarları altında bulunan “Premium” seçeneğine giriş sağlayın,
 • Tercihler adı altında yer alan seçenekler menüsüne giriş sağlayın,
 • “Beğeni sekmesini gizle” seçeneğini seçerek yaptığınız beğenileri gizleyin.

Beğeniler gizlendiği zaman sadece hesap sahibi tarafından görülebilir bir hal alıyor. Diğer kullanıcılar ya profilde beğeni sekmesini göremeyecek. Ya da beğeni sekmesine giriş yaptığında “bu kullanıcı herhangi bir beğeni yapmamıştır” seçeneği ile karşılaşacak.

Her ne kadar profilden beğeni gizleme özelliği gelse de beğenilen gönderilerde hesapların beğeni yapıp yapmadığı gönderiye bakanlar tarafından görüntülenebilecek.

X Premium Abonelik Ücretleri Ne Kadar? Twitter Blue Abonesi Olmak İçin Ne Kadar Ödenmeli

X Premium abonelik ücretleri özellikle yayınlanan yeni özellikler ile birlikte sıkça merak edilen konular arasında yer almayı başarıyor. Aylık ücretlendirmenin yanı sıra yıllık ücretlendirmeler ile de karşımıza çıkan X Premium. Yıllık alımda kullanıcılara ekstra indirimler de sağlıyor.

X Premium abonelik ücretleri güncel olarak;

 • Bireysel kullanım için: 150TL/Ay,
 • Bireysel kullanım için: 1.569,99TL/Yıl,
 • Onaylı kuruluşlar için: 19.100,00TL/Ay.

Onaylı kuruluşların altında açılacak olan her hesap için, yani her kullanıcı adı için ise 960,00TL/Ay ek ödeme gereksinimi bulunuyor.

Tüm bunların yanı sıra, bireysel aboneliklerde. PC den veya Android, IOS cihazlardan alınacak aboneliklerde farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabilmek mümkün durumdadır. Özellikle, Android ve IOS cihazlarda çıkan farkın. Uygulama mağazasına verilen komisyon farkı nedeni ile farklı çıktığını belirtmekte fayda var.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.