Genel

Sosyal medya işinizi nasıl mahvedebilir?

'Bomba atmak'


 Hackerlardan, hoşnutsuz müşterilerden ya da sadece gönderdiğiniz bir şeye karşı bir tepki olsa da, negatif sosyal medya içeriği birkaç dakika içinde markanıza duyulan güveni mahvedebilir.

“Sosyal medya, şirketinizin ünü için en acil tehdittir” diyor Lansons’un itibar yönetimi danışmanlığı dijital danışmanı Pete Knott.”Ciddiye alınmazsa, şirketinizi finansal ve kültürel olarak doğrudan etkileyebilir ve etkileyecektir.”Sahte haberler, en büyük zorluklardan biri olmaya devam ediyor – Facebook ve Twitter gibi ağların makine öğrenmelerine rağmen.
Örneğin Mayıs ayında, İngiltere Metro Bankasındaki hisse senetleri, yanlış sosyal medya söylentilerinin maddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarından vazgeçmeden önce% 11 oranında değer kaybetti.Cenevre merkezli internet güvenlik şirketi Immuniweb’den Ilia Kolochenko’ya göre sonuçlar potansiyel olarak çok daha kötü olabilirdi.

‘Bomba atmak’


“Hacker’lar, sosyal medyada sahte bir haber yayınlamanın bir yolunu bulabilirlerse büyük hasara neden olabilir” diyor.“BBC hesaplarına girmeyi ve İran’ın nükleer bomba atmasıyla ilgili bir hikaye yayınlamayı başardıklarını düşünün.
Sosyal medya yayınları, markanıza zarar vermek için yanlış olmak zorunda değildir. Bazen gerçekler de acıtıyor.

Sosyal medya işinizi nasıl mahvedebilir?

2016 yılında, batarya üreticisi Samsung SDI’nin piyasa değeri, Tesla’nın patronu Elon Musk’un Panasonic’le bir sonraki elektrikli otomobilinde çalıştığını tweetlediğinde yarım milyar dolardan fazla bir düşüş gösterdi.

Düzgün düşünülmediyse, ABD bankası Chase’in ” kötü utanç ” ile suçlandığını öğrendiği üzere ABD bankası Chase’in bu yılın başlarında öğrendiği gibi kendi görevleriniz de sorunlara neden olabilir . Düşük banka bakiyesi olan müşterilere, taksiler almaktan ve kahve satın almaktan kaçınarak tasarruf etmelerini öneren bir yazı yayınladı.İyi ismini çalmakDiğer tehditler arasında markanızı boşuna alan sahtekarlar sayılabilir.Sosyal medya işinizi nasıl mahvedebilir?
Kolochenko, “Yaratıcı sahtekarlar, genellikle sosyal medya dolandırıcılıklarını yürütmek için büyük şirketlerin adlarından yararlanır” diyor.”Örneğin, Twitter’da bir ‘Amazon Hindistan Desteği’ hesabı açabilir ve onlarla bağlantıya geçen müşterilere eksik paketler hakkında gümrük ücreti ödemelerini isteyebilirler.”

Ayrıca, bilinmeyen müşterilerin gönderileri bile, diğer kullanıcılar bunları seçerse çok zarar verebilir.Global PR ajansı FleishmanHillard’ın sosyal medya direktörü Claire Twohill, “Tüketiciler, sosyal medyanın müşteri hizmetlerinden yanıt almanın çok hızlı bir yolu olduğunu belirtti” dedi.“Bu yüzden sosyal medya saldırıları, tedarik zincirindeki bir sorunun doğrudan bir sonucudur veya popüler bir üründe yapılan değişiklikten kaynaklanmaktadır.

 

“Ama sebebi ne olursa olsun, hızlı tepki vermen gerekiyor.”

‘Planlama çok önemlidir’

Beyaz Rusya sosyal izleme şirketi Awario’nun başkan yardımcısı Masha Maksimava, “Çevrimiçi itibar yönetiminin anahtarı, krize dönüşmesini önlemek için hızlı bir şekilde olumsuz geri bildirimlerle ilgileniyor” diyor.Bu yüzden uygun şekilde hazırlanmış öder.Küresel profesyonel hizmetler sağlayıcısı EY’nin ortak ortağı Lopa Ghosh “Planlama çok önemlidir” diyor.

Ancak eşit derecede önemli, aşırı tepki göstermemek.Şifreler ve gönderilerBu nedenle zorluk, çalışanlarınızın haklarını etkilemeden sosyal medyayı nasıl kullandıklarını yönetmektir.Sosyal medya işinizi nasıl mahvedebilir?
Ghosh, “Çalışanlarınızın sosyal medya hesaplarını izleyemezsiniz – bu çok etik olarak bulanık sulara giriyor” diyor.“Bunun yerine, onları şifreler ve ne tür şeyler yayınladıkları konusunda eğitmek zorundasın.”Şirket bir krizle karıştığında, eğer hiç değilse nasıl cevap vermeleri gerektiği konusunda net olmak da önemlidir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.