Film&Dizi

Squid Game Artık Netflix’te En Çok İzlenen Dizi; İlk Ayda 111 Milyon Görüntüleme Aldı

Netflix’in son derece popüler Kore drama dizisi Squid Game ölüm ve çocuk oyunlarını içeren olağandışı sürükleyici konusuyla tüm dünyayı ele geçirdi diyebiliriz. İzlemediyseniz bile, 17 Eylül’de netflix yayın platformuna çıktığından beri internette dolaşan bu dizinin adını görmemiş olmanız neredeyse imkansız. Yayınlanmasının ardından izleyiciler olarak bir internet fenomeni haline geldi. Dizi şuan dünyanın her yerinden hayran kitlesine ulaşmış durumda. İnternette Squid Game’e dayalı mizahlar, trendler ve hatta mini oyunlar gördük . Şimdi ise Netflix, Squid Game’in tarihinin en başarılı dizisi olduğunu doğruladı.

Squid Game Konusu Nedir?

Güney Kore halkının nakit sıkıntısı çeken birçok üyesiyle, 45.6 milyar wonluk (28 milyon £) büyük bir ödülün kapılacağı bir turnuvaya katılma şansına atlıyorlar. İlk başta basit görünüyor, tek yapmaları gereken diğer oyunculara karşı popüler çocuk oyunlarını oynamak, ancak çok geçmeden çok karanlık bir hal alıyor.

Açlık Oyunları ve Battle Royale gibi oyunlara benzer şekilde, oyunları kaybedenler de ölüyor , bu da sadece parayı isteyenlerin çaresizliğini arttırıyor Artık sadece bir oyun değil ve oyuncular kendilerini hayatları için savaşırken buluyor.

İlk bölüm, Seong Gi-hun’a oyunlar hakkında bilgi veren gizemli bir yabancının yaklaştığını görür ve kısa süre sonra kendini ölümcül bir ‘Kırmızı Işık, Yeşil Işık’ oyununda yer alırken bulur.

2. sezonda neler olabilir?

** Squid Game 1. sezon için spoiler içerir ***

İlk sezonun sonunda, görünüşte masum olan yaşlı adam Oh Il-Nam’ın (Oyuncu 001) tüm zaman boyunca oyunların arkasında asıl kişi onun olduğu ve aslında 6. bölümdeki misket oyununun sonrasında ölmediğini öğrendik. Sezon finalinde hayatta kalan tek kişi Seong Gi-hun (Oyuncu 456) yanına çağırarak oyunları kendisi gibi sıkılmış ultra zenginleri eğlendirmek için yarattığını ve hangi oyuncuların hayatta kalacağına bahse girebileceklerini açıklamıştı. Oyunlara nostalji olsun diye de kendisinin katıldığı da ortaya çıktı.

Oh Il-Nam beyin tümöründen ölür ve Seong Gi-hun kızını ziyaret etmek için uçağa biner. Ancak, havaalanına giderken onu oyunlara dahil eden aynı adamı görür ve oyuna katılmaya zorlanmak üzere olan bir vatandaştan kartı kapar. Numarayı çevirdikten sonra uçağa binmemeye karar verir ve muhtemelen oyunun yaratıcılarından intikamını almak için şehre geri döner.

Birinci sezonun sona ermesiyle 2. sezon için kesinlikle daha fazla drama için yer var ve Hwang Dong-hyuk, ikinci bir sezonun Oh Il-Nam’ın arka planına ve ölümcül oyunların ilk günlerine odaklanabileceğini önerdi.

Squid Game 2. sezon için hangi oyuncular geri dönebilir?

Dizide öldürme sayısı çok yüksek olduğundan 1. sezonda sevmeye başladığımız tüm karakterlerin çoğunu yeni sezonda dizide görmemiz pek mümkün değil.

Elbette henüz hiçbir şey açıklanmış durumda değil, bu yüzden bekleyip ne olacağını görmemiz gerekecek!

Bunun gibi başka faydalı makaleleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, daha fazlası için bugün sitemizin geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız!

Yorumlarda bu dizi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek You 3. Sezon: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu ve Dizi hakkında bildiğimiz her şey yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.