Apple & İosTeknoloji Haberleri

Unutkanlar Dikkat: Apple Vision Pro Şifresini Sıfırlamak İçin Apple’a Gitmek Şart!

Apple Vision Pro şifresini sıfırlamak unutkanlar için adeta işkence hâline gelecek. Apple, yeni çıkan Vision Pro cihazının şifre sıfırlamasına izin vermiyor.

Vision Pro, 3500$ değerindeki dikkat çekici fiyatının ardından bir de şifre sıfırlama konusundaki kısıtlaması ile karşımıza çıkıyor. Cihaz, henüz yeni bir teknoloji olması nedeni ile dikkatleri üstünde barındırıyor. Toplu alanlarda da kullanılmasının mümkün olması nedeni ile cihazın başına gelebilecek çalınma durumları için şifre sıfırlama işlemleri de kısıtlanmış durumda.

Her ne kadar bu durum çalınma sorununun önüne geçecek olsa da unutkanlar için büyük bir sorun haline gelebilir.

Apple Vision Pro Şifresini Sıfırlamak İçin Apple’a Gitmelisiniz

Cihaz, henüz çok yeni ve Apple, Vision Pro cihazı için güvenliğin en üst safhada tutulacağına dair duyurusunu hali hazırda yapmıştı.

Ancak, kullanıcılar Apple Vision Pro Şifresini Sıfırlamak için Apple bayilerine gitmeleri gerektiğini ya da cihazı Apple yetkili servislere göndermeleri gerektiğini tahmin etmiyordu.

Büyük oranlı şifre unutma olayının yaşanmasının ardından Apple’ın bu konuda geri adım atması beklenenler arasında. Ancak, 3500$ değerindeki cihazı satın almışsanız. Şifresini unutmamaya da özen göstermeniz gerekmekte. En azından şimdilik.

Apple Vision Pro Ne İşe Yarar?

Arttırılmış gerçeklik, karıştırılmış gerçeklik gibi kavramların hayatımıza girmesinin ardından sanal gözlükler en erken halleri ile telefonlarımız ile kullanılmaya başlanmıştı.

Apple, söz konusu teknolojiyi geliştirerek gerçek hayatta bir gözlük ile sanal bir ortamda gibi yaşanmasına imkan tanıyacak bir teknolojiye imza atmış durumda. Apple Vision Pro, geleceğin teknolojisi olmayı hedefliyor.

Dijital ve gerçek dünyanın birbiri ile karışmasına imkan veren cihaz, gelecekte çok daha etkili hâle gelerek fiziksel ekranlardan kurtulmaya ve sanal ekranlar ile sınırsız bir deneyim sunmaya imkan tanıyabilecek.

Apple Vision Pro satın almış ve çalışmalarına dahil etmiş olan pek çok kullanıcı, söz konusu durumun ne kadar avantajlı olduğundan sürekli olarak bahsediyor. Ancak, kimileri için cihazları sokakta görmek gelecek için bazı endişelere de neden olmuyor değil.

Apple Vision Pro Yüzünden İlk Tutuklanma Gerçekleşti

Apple Vision Pro kullanımı nedeniyle ilk tutuklanma Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşti. Tesla Cybertruck kullanan bir Apple Vision Pro kullanıcısı. Çekilen görüntüsü ile gündeme gelmiş ve viral olmuştu.

ABD Ulaştırma bakanlığının başlattığı işlemler sonucunda sürücü trafiği ve başkalarının hayatını tehlikeye atma suçlamaları ile tutuklandı.

Apple ve Tesla, söz konusu durumları ön görmüş olacak ki. Tesla için araç içerisinde sizi gerçeklikten kopartacak teknolojik ürünlerinin kullanılmamasını gerektiren uyarılar yer alırken.

Apple Vision Pro kullanım kılavuzlarında ise araç sürerken kullanılmaması konusunda ciddi uyarılar yer alıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.