Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Valheim Nasıl Oynanır? Valheim Sistem Gereksinimleri Nedir?


Geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen Valheim sistem gereksinimleri birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Bizde bu sebepten dolayı yazımızda basit şekilde Valheim oyunundan ve sistem gereksinimlerinden bahsetmeye çalışacağız.

Bildiğiniz üzere oyun dünyasında sık sık yeni oyunlar piyasaya sürülmeye devam ediyor. Piyasaya sürülen yeni oyunlar arasında yazımızda bahsedeceğimiz Valheim’da bulunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde oyuncular için erişime sunulan Valheim birçok oyuncu tarafından ilgiyle karşılanmayı başardı.

Özellikle hayatta kalma oyunlarını seven oyuncuların beğendiği bu oyun, gün geçtikçe birçok oyuncuya ulaşmaya devam ediyor. Oyunculara tatmin edici grafikler sunan oyunun yüksek sistem gereksinimleri istememesi oyuncular için büyük bir avantaj sağlıyor.

Valheim Nasıl Oynanır?

Yazımızın devamında sizlere Valheim sistem gereksinimleri kısmından bahsedeceğiz. Ancak bundan önce oyun hakkında ve nasıl oynandığı hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. Valheim basitçe açıklamamız gerekirse bir hayatta kalma oyunu.

Daha önce bir hayatta kalma oyunu oynadıysanız Valheim oyununa alışmanız çok zor olmayacaktır. Çünkü Valheim, diğer hayatta kalma oyunlarıyla birçok benzerliğe sahip. Yani diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da bir şeyler inşa edebiliyor, bazı eşyalarla kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Üstelik oldukça ideal seviyede karşımıza çıkan Valheim sistem gereksinimleri, sizi oldukça tatmin edebilecek grafiklere ve oynanışa sahip. Eğer daha önce hayatta kalma oyunu oynadıysanız aslında Valheim nasıl oynanır? Sorusunun cevabı da kafanızda biraz şekillenmiştir.

İlk olarak bu oyunda da diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi odunlarla kendi sığınağınızı inşa etmeniz gerekiyor. Çünkü gece saatlerinde ortaya bazı canavarlar çıkabiliyor. Bu canavarlardan korunmak için ise sığınağınızı kullanmanız gerekiyor.

Bunların yanı sıra oyunda birçok farklı mekan keşfedebiliyorsunuz. Bu keşfettiğiniz mekanlardan birçok eşya toplayarak karakterinizi geliştirebiliyorsunuz. Ancak bu mekanlarda karşınıza birçok farklı yaratığın çıkabileceğini belirtmemizde fayda var.

Bu yüzden oyun içinde gezinirken her zaman hazırlıklı olmanız ve arkadaşlarınızla yardımlaşmanız sizin için doğru olacaktır. Ayrıca Valheim sistem gereksinimleri çok yüksek olmadığı için arkadaşlarınızla oynamanız pek zor olmayacaktır. Bu kısmın sonlarında sizlere oyun içinde öldüğünüzde eşyalarınızı kaybedebileceğinizi belirtelim.

Ayrıca öldüğünüzde karakteriniz için yaptığınız bazı yetenek geliştirmeleri de kaybolabiliyor. Oyunun oynanış şekli basitçe bu şekilde oluşuyor. Daha önce belirttiğimiz gibi Valheim, diğer hayatta kalma oyunlarıyla birçok benzerlik içeriyor.

Valheim Sistem Gereksinimleri Neler?

Daha önce belirttiğimiz gibi Valheim sistem gereksinimleri 2021 oyuncuları zorlamayacak şekilde karşımıza çıkıyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sistem gereksinimlerine birlikte göz atalım.

Minimum Valheim Sistem Gereksinimleri 2021

 • Bellek: 8 GB RAM
 • DirectX Sürümü: 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 950 veya Radeon HD 7970
 • İşlemci: 2.6 GHz Quad Core veya benzeri AMD işlemciler
 • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Önerilen Valheim Sistem Gereksinimleri 2021

 • Bellek: 16 GB RAM
 • DirectX Sürümü: 11
 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
 • Ağ: Genişbant internet bağlantısı
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580
 • İşlemci: Intel i5 3GHz veya Ryzen 5 3GHz
 • Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

Yazımızda bahsettiğimiz güncel Valheim sistem gereksinimleri 2021 bu şekilde oluşuyor.

 

 

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.