Mobil Alemi

WhatsApp Kamera Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp Kamera Hatası Nedir?


Bazı WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp kamera hatası ile karşılaştıklarında hatanın neden kaynaklanabileceğini vs. merak edebiliyorlar. İşte bizde bu yüzden yazımızda sizleri bu WhatsApp kamera sorunu hakkında biraz bilgilendirmeye çalışacağız.

WhatsApp günümüzde en popüler mesajlaşma uygulaması olarak gösterilebilir. Her geçen gün geliştirilmekte olan uygulamada tabii ki fotoğraf ve video çekimi yaparak karşı tarafa yollayabiliyorsunuz. Ancak WhatsApp uygulamasında kamerayı kullanırken bazı sorunlarla karşılaşmanız mümkün. İşte bu gibi durumlarda hatanın sebebini vs. merak etmeniz oldukça doğal.

Bizde bu sebeple yazımızda WhatsApp uygulamasının kamerasında problem yaşayanlar için bu hatadan biraz bahsetmeye çalışacağız. Böylece WhatsApp kamera hatası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp Kamera Hatası Nedir?

WhatsApp kamera hatası, birçok kişinin WhatsApp uygulamasında karşılaşabileceği bir hatadır. Bu hata telefonun modeli fark etmeksizin her an karşınıza çıkabilir. Yazımızda ilk olarak sizlere bu hatadan biraz bahsetmek istiyoruz.

WhatsApp uygulamasında çıkan kamera hatası, basitçe kameranın normalden büyük göstermesi olarak tanımlanabilir. Yani uygulamada kamerayı açtığınızda fotoğraf veya video çekimi yaparken kameranın normalden büyük gösterdiğini fark edebilirsiniz.

Örneğin, WhatsApp uygulamasında kendi fotoğrafınızı çekmek istediğinizde kamera sizi normalden büyük gösterir. Çünkü WhatsApp uygulamasında oluşan hata sebebiyle, kamera uygulamada normal kameraya göre daha zoomlu yani daha yakın bir çekim yapar. Bu problemin aslında telefonun kamerasından kaynaklanmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bu hata genel olarak WhatsApp uygulamasıyla ilgili bir hatadır.

WhatsApp Kamera Hatası Neden Kaynaklanabilir?

WhatsApp Kamera Sorunu Zoom Nedeni

WhatsApp kamera hatası elbette birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Ancak biz sizlere hatanın olası nedeni hakkında biraz fikir vermeye çalışacağız. Bu hata genel olarak WhatsApp uygulamasının kamera çekimlerini ekrana yansıtırken kırpma ve uyarlama işlemi yapmasından ortaya çıkabilir.

Telefonunuz, kamerayı ekran boyutlarına göre ayarlar. Ancak WhatsApp uygulamasının kamera çekimi esnasındaki görüntü boyutları telefonunuzdan farklı olabilir. Bu yüzden de WhatsApp uygulaması kamera çekimleri esnasında otomatik kırpma gibi işlemler yapabilir. Bunun sonucunda da doğal olarak yazımızdaki WhatsApp kamera büyüdü hatasıyla karşılaşmış olursunuz.

WhatsApp Kamera Hatası Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp kamera hatası çözüm yolları birçok kişi tarafından merak edilebiliyor. Ancak ne yazık ki bu hatadan kurtulabilmeniz için uygulayabileceğiniz net bir çözüm yolu yok. Yani WhatsApp kamera ayarları ne kadar düzgün olsa da bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Hatadan kurtulabilmek için net bir çözüm yolu olmasa da hatayla karşılaştığınızda çözüm için deneyebileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Bu yüzden yazımızda sizlere deneyebileceğiniz birkaç yöntemden bahsetmeye çalışacağız.

 

WhatsApp Kamera Yakın Gösteriyor Hatası Çözüm Yolları

WhatsApp’ın Güncel Olduğundan Emin Olun

Yazımızdaki kamera hatasıyla karşılaştığınızda ilk olarak uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çünkü bu hata uygulamanın eski sürümünde bulunuyor olabilir. Bu durumda uygulamayı güncellediğinizde bu hatadan kurtulabilmeniz muhtemel. Bu yüzden uygulamanız güncel değilse hızlıca güncelleyerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasının Önbelleğini Silin

WhatsApp kamera hatası gibi problemler bazen önbellek temizleme gibi basit bir işlemle hızlıca çözülebiliyorlar. Bu yüzden yazımızdaki hatadan kurtulmak için cihazınızın ayarlarından WhatsApp uygulamasının önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Daha sonra WhatsApp uygulamasındaki problemin devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp’ı Silin ve Tekrar Yükleyin

Eğer yazımızdaki diğer yöntemler sorununuzu çözmediyse, uygulamayı silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemden önce mesajlarınızı vs. yedeklemeniz doğru olacaktır. Böylece WhatsApp uygulamasındaki olası veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz. WhatsApp yedekleme işleminden sonra uygulamayı silip tekrar yükleyerek problemin devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Probleminiz Hala Çözülmediyse WhatsApp ile İletişime Geçin

Yazımızdaki tüm yöntemleri denemenize rağmen problemden kurtulamamış olabilirsiniz. Bu durumda geriye yapabileceğiniz tek bir şey kalıyor, WhatsApp ile iletişime geçmek. WhatsApp’a problemi bildirerek yardım talep edebilirsiniz.

Bu süreçte probleminiz çözülene kadar geçici olarak telefonunuzun kendi kamerasıyla fotoğraf ve video çekimi yaparak WhatsApp uygulamasında paylaşabilirsiniz. WhatsApp ile iletişime geçerek probleminizi bildirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

WhatsApp Yardım
  • WhatsApp kamera hatası problemini bildirmek için ilk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Sonrasında uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunmanız gerekiyor.
  • Ardından çıkan seçeneklerden ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra açılan kısımda ‘Yardım’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Bu adımların ardından karşınıza gelen ekranda mesaj kutucuğuna uygulamada yaşadığınız problemi düzgünce anlatmanız gerekiyor. Probleminizi düzgün bir şekilde yazdıktan sonra aşağıdaki butonların yardımıyla WhatsApp yardım merkezine iletebilir ve yardım için beklemeye başlayabilirsiniz.

WhatsApp kamera hatası ile karşılaşanlar bu adımları uygulayarak WhatsApp ile iletişime geçebilir ve problemlerinin çözümü için yardım talep edebilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.