«

Başlat Menüsünün Tepki Vermemesi  , Veya Çalışmaması Gibi Durum ile Karşı Karşıya İseniz Çözümünüz Burada 🙂 Buyrun Olayı Uzatmadan Anlatalım.

1Tablet Modunu Kapatıyoruz.

Tablet Modunun Kapalı Olduğundan Emin Olalım Tablet Modundaykende Başlat Menüsü Çalışmaz.

2Cmd’ye İle Taratıyoruz.

Cmd Komut Sistemini Yönetici Olarak Acıyoruz vede sfc /scannow Komutunu Veriyoruz. Cmd Ekranına Girmek İçinse Windows Tuşu + R Tuşuna Basarak Çalıştır Ekranına Geliyoruz , Oraya Cmd Yazıp Enterliyoruz.

3Windows Görüntüsünü Düzeltiyoruz.

Bu İşlem İçin  İnternetinizin Bağlı Olması Gerekmektedir. Cmd Yönetici Olarak Acıyoruz vede Cmd’ye Kodumuzu Giriyoruz : Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth 

4Powershell İle Denememizi Yapıyoruz.

Windows Tuşu + R İle Çalıştır Ekranına Geliyoruz , powershell yazıyoruz. Powershell ekranın alttaki kodumuzu yapıştırıyoruz vede enterliyoruz.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
5Expoler.exe’yi yeniliyoruz.

Bulabildiginiz bir konumdan windows 10 expoler.exe dosyasını windows dizinine temiz halini atıyoruz. bu işlemi yaparken expoler.exe’yi görev yöneticisin’den kapatınız.

6Güncellemeyi Deneltiyoruz ;

Sisteminiz’de oluşan hata güncelleme sonrası oluştuysa yeni bir güncelleme ile fixlenmiş olabilir , güncellemeleri denetlemekte fayda var , denetim masasından güncelleme denetleme kısmına ulaşılabilir.

7Gelen Güncelleme İle Bu Sıkıntı Başladıysa ;

Sistemi Geri Yükleme Veya Güncelleştirmeleri Siliyoruz.

8Çözüm Olmadıysa ;

Format Atmak’tan başkabir önerim Olmayacak 🙁

Bir Cevap Yaz

addy Hakkında

addy

addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *