Onarım,Hata Cözümleri.

Windows Mavi Ekran Hatası

Mavi Ekran Almanızın Nedenleri:

WİNDOWSMAVİEKRAN

Bir Çoğumuzun Canını Sıkan Mavi Ekran Hatası Olarak Bilenen Hatamız Windows Kullanıcıları Tarafından Vazgeçilmezdir. Kesinlikle Bir Windows Kullanıcısı Tarafından En Az 1 Kere Karşılaşmıştır. Bu Hatanın Bir Çok Sebebi ve de Bir Çok Çözümü Bulunmakta. Çözümden Önce Neden Kaynaklandığına Bakalım.

Mavi Ekran Almanızın Nedenleri:

 1. PC’yi Düzgün Kapatmama, Elektrik Kesilmesi Vs. Ani Sistem Kapatmaları
 2. Hdd Badsector Oluşması vede Windows’un O Alana Önemli Dosya Yazması.
 3. Güncelleme Anında İnternet Kopmasından Ötürü Ani PC Kapanması
 4. Over Clock Ayarlarının Aşılması
 5. Uyumsuz Parça
 6. Misafir Çocuğu

Mavi Ekran Çözümleri:

 1. Yeniden İşletim Sistemi Kurmak
 2. Elinizde İşletim Sisteminizin Kurulum Cd / Dvd / Usb İle Onarım Yaparak Bu Hatadan Kurtulabilirsiniz.
 3. Hdd Format Anın dada Rest Atıyorsa Farklı Sorunlarda Olabilir Ama HDD’nizdedir Büyük İhtimalle Sıkıntı. Konektör Sıkıntısı,anakartınızda farklı yerlerde sıkıntı olabilir veya power suply yetersiz geliyordur farklı sorunlar olabilir bu birçok etkene bağlı bir değişkendir en son çare olarak parça değişimini düşünün.
 4. Över Clock Ayarlarını Düşürün.
 5. Yazılımsal, Over Clock Veya Kablolarla İlgili Bir Sıkıntı Olmadığına Emin İseniz, Arızalı Parçayı Bulun vedeğiştirin.

Arkadaşlar Çoğumuzda Yazılımsal Nedenlerle Bu Hata Çıkıyor Onun İçin Hemen Parça Değiştirmeye Gitmeyin. Mavi Ekranda Verdiği Hata Kodları Değişir. Ekran Görüntüsü Yollayın Çözümünü Yayınlayalım.

Bir Çok Bilgisayar Tamircisi Diye Kendini Tanıtan Merdiven Altı Eli Tornavida Ve Usb’Den Format Atmayı Tamir Zanneden Tamircilerimiz Direk Parça Değişimi Önerebilirler  Aman Dikkat , Anlamıyorsanız Bile Bir Bilene Danışın En Çok Size Parça Satabilecekleri Durumlardan Birinin İçindesiniz. Gerekirse Hata Kodunu İnternette Aratarak Okuyarak Bulmaya Araştırmaya Çalışın.

Yazdıklarım Windows 98 , Windows Xp , Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 Vb Bütün Windowslarda Ortak Sebepten Ortaya Cıkmaktadır. Ama Onarım Sırasında Xp Veya Win 7 Olup Olmadığına Hatta 32  / 64 Bit Mi Ona Dikkat Ederek Onarım Yolları Arayın Daha Net Sonuçlar Alacaksınızdır.

Oluşabilecek Maddi , Manevi Hiç Bir Hasar Kabul Etmiyorum , Uygulamak Veya Uygulamamak Elinizde Olan Bir Seçenek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.