Webmaster

WordPress 4.4.2 Güncellemesi

wpeklentileri

WordPress 4.4.2 Güncellemesi Güvenlik Bazlı Bir Güncelleme Olduğundan Yeni Özellikler Beklentisi İcine Girmeniz Hayallerinizi Suya Düşürecektir.

WordPress 4.4.2 Sürümü Bu Gün Saat 19:25 Gibi Yayıma Sunuldu.

Güncellemede  17 Adet Bug vede XSS Güvenlik Önlemleri Yer Alıyor.

Güncellemenin Siteler Üzerinde Güncelleme Sekmesi Üzerinden Güncellemenizi Alabilirsiniz. Güncellemeniz Önemli Şayet Güncellenmeyen Siteler Bu Güvenlik Zafiyetlerinden Dolayı Hacklenmeye Maruz Kalabilirler.

Siteleriniz Üzerinden Aktif Olarak Güncelleme Yapabilirsiniz Bunun Yanı Sıra Direk 4.4.2 Sürümünü İndirmek İçin Wordpress Sitesini Ziyaret Edebilir Veya Bu Adresten İndirebilirsiniz.

Sitenizi Güncellememeniz Yapılan  İyleştirmelerden Faydalanmamanız Cidden Zararınıza Olacaktır , Bir Çok Yerlerde Bu Güncelleme İle Fixlenen Açıkların Kullanımları Üzerine Yazılar Yazılıp Cizilmiş Durumda.

Siteniz Üzerin’den Şimdi Güncelle Alanını Kullanarak Güncelleme Yapabilirsiniz Ama Yaptığınız Değişikler Olası Dosyalar Üzerinde İse Gelen Güncelleme İle Onlarda Değişebiliecek.

Eklentiler Yönünden Sıkıntınız Zaten Olmasın Direk Tekrar Kurulum Yolu İle Eklentilerinizi Çalışır Konuma Getirebilirsiniz.

İmkanınız Var İse Silip Yeni Sürümü Kurun. Yok İse Açık Hedef Olmamnız İçin Güncellemenizi Hemen Yapmanızı Şiddetle Tafsiye Ediyoruz.

Güncelleme Yapmadan Önce Sitenizin Sql vede Ftp Yedeklerini Elinizde Bulundurun , Olası Bir Uyuşmazlık İle Karşı Karşıya Kalırsanız Tekrar Diğer Sürümü Kurup Üzerinden Editleme Yolu Veya Başka Yöntemler İle Güncellemeleri Gercekleştirebilirsiniz.

17 Adet Buglar Üzerin’deYapılan Güncellemelerin Resmi Siteden Alıntısıdır.

Site Üzerinden Görüntülemek İçin Buraya Tıklayın.

wordpressgüncelleme

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.