Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Yeni Realme 6 Pro İncelemesi

Yeni Realme 6 Pro telefon Teknik Özellikleri


Yeni Realme 6 Pro telefon Hindistan için 210 dolar ile 250 dolar arasında satışa sunulacak yeni bir telefon modelidir. Android 10 tabanlı işletim sistemi ile gelen makine, 6 GB Ram bileşeni ve 8 çekirdekli Snapdragon 730 son derece verimli bir işlemcisi ile geliyor. 6.4 inç büyüklükteki ekranı 1080 x 2340 piksel çözünürlüğü desteklemektedir ve bu ekran ips LCD teknolojisini kullanmaktadır. Yeni Realme 6 Pro iki adet SIM yuvası ile geliyor.Bu cihazın belleğini 256 GB yükseltebilirsiniz.

Çok çeşitli yeni özellikler sunan bu telefon modeli fiyat açısından da oldukça uygun bir telefondur. Yüksek çözünürlüklü ekranı, son derece kaliteli ve hızlı işlemcisi, GPU bileşeni ve Quick şarj desteği ile iddialı olarak gelen bu makine Hindistan’da Mart ayının başlarında 210 dolar ile 250 dolar arasında satışa sunulacak

 

Yeni Realme 6 Pro telefon Teknik Özellikleri

Cihazın 6 GB RAM donanımı Qualcomm 730 güçlü bir işlemcisi ve arka tarafa yerleştirilmiş 4 kamerası bulunuyor. Arka kameralar içinde ana kamerası 64 mega piksel çözünürlükte diğer yardımcı kameralar 8 mega piksel ve ikişer mega piksellik iki farklı derinlik ve Ultra geniş sensörler olarak karşımıza çıkıyor. ön kamerada da 20 mega piksele destek olan 2 mega piksellik bir kamera daha bulunuyor ki bu, cihazı özel kılan özelliklerden biridir. Bir başka artısı da 5.000 mili amperlik büyük bataryasıdır.

Bu batarya 6.4 inç büyüklükteki ekranı kolaylıkla 2 gün boyunca besleyecek şekilde dizayn edilmiştir. 4G bağlantı hızını destekleyen bu cihaz için 5G teknolojisi kullanılmadı.

Bunun dışında cihazda herhangi bir eksiklik yok. Çünkü Parmak izi sensörü hızlı şarj desteği bulunuyor, yüksek çözünürlük olarak kabul edilen 1082 x 2300 piksel çözünürlük harika özellikleri arasındadır. Çerçevesiz delikli ekranı dikkat çekici özellik arasında bulunuyor inç başına düşen piksel yoğunluğunun 403 PPI değerde olması da güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

 

Çok güçlü bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 730 işlemciye destek olması açısından 64-bit mimari ile gelen Adreno 618 model grafik İşlemci de işlemleri son derece hızlandıracak ve özellikle oyun oynamayı sevenler için oyun level atlama hızlı bir şekilde telefonu kasmadan ve canınızı sıkmadan gerçekleşebilecek. Yani karışık uygulamalarda cihaz, canınızı sıkmayacak bir telefon.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.