İncelemeler ve Testler

Yeni Samsung Galaxy A11 Telefon Çıktı

Yeni Samsung Galaxy A11 Telefon Teknik Detaylar


Samsung bu yıl telefon modellerinde büyük bir atılım gerçekleştirerek A serisini peş peşe piyasaya sunarak telefon piyasasının dizginlerini elinde bulundurmaya devam edeceğinin işaretlerini vermeye devam ediyor. Son modellerden biri olan Yeni Samsung Galaxy A11 Telefon modeli yine fiyat bakımından düşük teknolojik donanım açısından büyük özelliklerle alıcıların beğenisine sunuluyor. Bu heyecan verici yeni model telefonun teknik özelliklerine bakalım.

Yeni Samsung Galaxy A11 Telefon Teknik Detaylar

Yeni Samsung Galaxy A11 Telefonda 13 MP birinci ana kamera dikkat çekiyor. Ekran boyutunu 6.4 inç olarak ayarlayan şirket,  LDC teknolojisini kullandı. Son derece çekici resimler çekebileceğiniz Selfie ön kamerasında da 8 MP bir Sony sensör kullanan firma, bu cihazda Android 10. 0 işletim sistemini kullanıyor.  Parmak izi algılayıcı da son telefon modellerinin olmazsa olmazı haline geldi.  Her elektronik ürün ilk çıktığında bunun kaymağını Hindistan ve Çin yiyor. Bu telefon modelinde de gelenek değişmedi ve firma ilk olarak Hindistan için bu telefonu satışa çıkardı.  Dahili alan konusunda radikal bir yol seçen firma bu orta segment cihazda 128 GB depolama alanı kullandı.

Yetmedi cihazda 4.000 MAH kapasite bir batarya da cihaza enerji verecek.  Koreli şirketin yeni çıkaracağı ve A11 ile aynı özelliklerde olacağı telefon modelleri olan A31 ve A41 modellerinde batarya kapasitesini 5.000 MAH olarak seçeceği haberleri geliyor.  Yalnız telefon piyasasının otoriter ismi olan Samsung, A11 için çok komik bir fiyat belirledi. 10.000 Rs olarak belirlediği fiyat 137 ABD dolarına denk geliyor.  Cihazda 4G LTE özelliği, kablosuz Wi-Fi 5- GHz ve tabi Bluetooth 5.0 veri iletişim protokolleri olacak.   Ama şirket son anda bir karar değiştirerek, Samsung Galaxy A11 modelinde 5.000 MAH kapasiteli bir pil kullanabilir.

Güney Koreli Şirket aslında önümüzdeki 20 yılın tüm teknolojileri için ARGE çalışmalarını devam ettiriyor ve stokları iyice eritmeden yeni teknolojileri piyasaya sürmüyor. Geçen yıl pili hiç bitmeyen ( 1 yıl kesintisiz ve şarjsız pil) bir projeyi piyasaya sürecekken geri çekti. Pil üretici firmalarının öfkesinden midir bilinmez ama bu firma 1 yıl dayanacak pil teknolojisini de rafında bulunduruyor. Evet bu kadar dedikodudan sonra Samsung Galaxy A11 modelinin özelliklerine geri dönelim, cihazda 3 GB ram kullanılacak ve en temel versiyonunda da 32 GB arttırılabilir dahili alan yuvası da bulunduracak. Şirket Çin ve Hindistan’a satış yaparsa ABD ve Avrupa’ya hiç telefon göndermesine gerek olmadan cebini doldurabilir. Çünkü 2 milyar insandan söz ediyoruz ve bu potansiyelin en az yüzde 40 oranı da yeni telefon almak istiyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.