Sosyal Medya

YouTube’da En Çok İzlenen Kategoriler 2022

Müzik videoları


2022 yılında YouTuber olmak gibi bir hedefiniz varsa, YouTube’da en çok izlenen kategoriler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü bu kategorilerden bir tanesi seçerek kanal açarsan, ileriki zamanda izlenmelerinin daha fazla olacağına emin olabilirsiniz. Bu kategoriler, yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilerden toplanmıştır. Zaten kategorileri gördükten sonra en çok izlenen kategori olduklarına belki şaşırmayacaksın bile. Çünkü hemen hepimiz bu kategorilere ait videoları gün içerisinde izliyor. İşte YouTube’da en çok izlenen kategoriler 2022;

Müzik videoları

YouTube’da en çok izlenen kategoriler arasında müzik videoları olmazsa olmaz. Müzik videoları her zaman YouTube’daki en çok izlenen içeriklerdir. Muhtemelen yeni çıkan tüm müzik videolarının yayınlandığı ve ulaşılması en kolay olan tek platformdur. Çoğu müzisyenin YouTube’da albümlerini, müzik videolarını yükledikleri kendi kanalları vardır ve burada en fazla sayıda görüntülemeyi elde etmek için adeta zamana karşı bir yarış olur. Birkaç global müzisyenin, kelimenin tam anlamıyla milyarlarca görüntülemeyle övünebilecek videoları var, bu hiç azımsanacak bir başarı değil. Ülkemizde bunun en iyi örneğini günümüz rap ve pop sanatçıları veriyor.

Eğitim videoları

Birçoğumuzun bir şeyler öğrenmek için YouTube’u tercih ettiğini biliyoruz. Birkaç öğretmen, bir tahta veya defter yardımıyla ders anlatırken ya da bazen seslendirmeli bir animasyonla videolarını yüklerken bu kadar izlenebileceklerini tahmin ediyorlar mıydı? Bir öğretmenin her zaman meraklı, her zaman yardıma ihtiyacı olan öğrencilerine öğretebileceklerinin sonu asla yoktur. Bu içerik biçimi, tartışmasız YouTube’daki en iyilerden biridir. Sizde insanlara aktaracak bilgileriniz olduğunu düşünüyorsanız, eğitim videoları için bir YouTube kanalı açabilirsiniz.

Nasıl yapılır videoları

Gelelim bir diğer içerik kategorisine. Nasıl Yapılır ve Kendin Yap kanalları, izleyicilerine bir şeyi nasıl yapabileceklerini göstermeleri bakımından eğitici kanallara benzer. Bu kanallar daha çok bir şeyler yaratmayı ve size bir şeyi nasıl yapacağınızı öğretmeyi hedeflerken, öğreticiler kanallar daha çok adım adım kılavuzlarınızdır. Bu kanalda genelde baştan sona yapım aşaması gösterilir. Aynı zamanda sıfırdan tasarım yapmak ve bir şeyleri dönüştürmek bu kanalın temel amaçları arasındadır.

Röportaj videoları

YouTube üzerinde yayınlanan röportaj videoları, en çok izlenen YouTube içeriklerinden biridir. Temeli bir konuşma veya diyalog olan bu röportajlar sizin için oldukça ilgi çekici YouTube içeriği olabilir. Birçok farklı karakterde kişilerle röportaj yaparak yüksek görüntülenmeler ve takipçiler elde edebilirsin. Burada önemli olan tek şey biraz öz güven istikrardır. Sonuçta toplum içerisinde yapılan işler, herkes tarafından kolay yapılacak işler değildir.

Ürün inceleme videoları

YouTube’da en çok izlenen kategoriler arasında yer alan bir diğer kategoride ürün inceleme kategorisidir. Ürün inceleme videolarıyla, bir YouTube içeriği oluşturarak ürün hakkında bilgiler sunabilirsiniz. Bu genellikle bir ürünü uzun süre kullanımında nasıl sonuçlar doğuracağı ve il kullanımda neler olacağı gibi soruları cevaplayan videolardır. Ürün bilgileri için YouTube’a güvenen çok sayıda insan var, bu da tüketici kararlarını etkilemede ürün incelemelerinin çok önemli olduğu anlamına geliyor. Bir araştırma, insanların %62’sinin satın alma yapmadan önce ürün inceleme videoları izlediğini gösterdi ve başka bir araştırma, müşterilerin %52’sinin YouTube’daki bir ürün incelemesinde yer alan bir ürünü satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu buldu. Bu durum aynı zamanda satış ortaklığı yapmanıza da katkı sağlayabilir.

Makyaj ve güzellik videoları Youtube Platformunda Para Kazanmak İçin Süreci Belirlemeniz Gerekir.

YouTube üzerinde makyaj ve güzellik kanallarının çok izlendiğini biliyor muydunuz? Güzellik kanalları ilk olarak makyaj ve cilt bakımına odaklanır. Uzmanlıklarıyla, belirli görünümleri elde etmek veya en iyi sonuçlar için bazı ürünleri nasıl kullanacakları hakkında izleyicilere ayrıntılı eğitimler sunarlar. Gündelik makyaj rutinlerini kapsar ve hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için oldukça iyi bir fikir verir. Güzellik YouTuber’larının popülaritesi, makyaj markalarının hedef pazarlarına ulaşmak için sıklıkla onlara ulaşması anlamına geliyor. Bu YouTuber’lar trend belirleyiciler olarak görülüyor ve sıklıkla öne çıkardıkları ürünler çok popüler hale geliyor. Böylece marka tarafından da işbirliği oluşma ihtimali artıyor. Bu arada Markalar tarafından yapılan işbirliği, YouTube gelirinizden çok daha fazlası olabilir.

ASMR videoları

ASMR videoları, katlanarak büyüyen nispeten yeni bir YouTube videosu türüdür. Buradaki amaç ise bir izleyici videolardaki seslerden veya görüntülerden keyif duyan ve karıncalanma hissine neden olan belirli bir hisse kapılmasına neden olan YouTube videosu türüdür. ASMR video üreticileri, görsel girdi veya ses girdisi sunarak rahatlatıcı ve yatıştırıcı hissettiren fiziksel bir reaksiyona neden olurlar. Aslında o videoların bu kadar fazla izlenmesinin nedeni de budur. Bu kategoride keşfedilecek çok sayıda farklı niş olsa da, asıl mesele izleyicilerin kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olmaktır. YouTube içerik oluşturucularının aboneleriyle yeni bir şekilde bağlantı kurmasına olanak tanır böylece keşfedilmenizde kaçınılmaz olur.

Vlog videoları

Vlog, video ve bloglamanın bir ortak ürünüdür. Tüm konsept, video çekmek ve izleyicilerle günlük deneyimlerinizi paylaşmaktan ibaret. Günlük vlog videoları oldukça popülerdir ve iyi vlogger’lar izleyicilerin günlük rutininin bir parçası haline gelir. Vlog kanalları genelde çok fazla görüntülenme aldıkları için takipçi sayıları da hızla artışa geçebilir. Sizde vlog çekmeye yatkınsanız ve merakınız varsa hiç durmadan başlayabilirsiniz. Ancak şunu unutmamalısınız ki vlog çeken çok fazla kanal var. Sizi bunlardan ayıran bir özelliğiniz olmalı ki takipçi sayınız hızlı bir şekilde artsın.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.