Sosyal Medya

Tinder Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Tinder uygulaması, arkadaşlık kurmaya yarayan önemli isimlerden bir tanesi olarak dikkatleri üstüne toplamayı başarıyor. Arkadaşlık kurmak artık eskisi gibi sokaklarda gerçekleşmediği ise kesin olarak bakılan durumlardandır. İnternetin hayatımıza girişiyle birlikte başlayan bu büyük değişim sayesinde ev ortamında kolayca arkadaşlık edilebiliyor.

Bu nedenle her internet kullanıcısı kendisine özel olarak seçtikleri uygulamalar sayesinde flört dahi gerçekleştirebiliyor. Peki, sosyal hayat için özel olarak kurulan bu uygulamalar içerisinde bulunan Tinder nedir? Kullanımı nasıl gerçekleşiyor? Hep birlikte bu uygulamanın özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Tinder Uygulaması Nedir?

Uygulamaya bakıldığında özel şekilde tasarlanmış bir flört uygulaması olarak dikkat çekiyor. Yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kurmak, sosyal çevreyi genişletmek ve flört etmek isteyenler genel olarak bu adresi kullanıyorlar. Kişiler kendi resimlerini uygulamaya attıktan sonra beğendiği kişiler ile birlikte kolayca irtibata geçebiliyor.

Fakat bunun için ilk önce Tinder indir işlemini gerçekleştirilmesi gerekiyor. Daha sonra kolay şekilde uygulamanın kullanımı gerçekleştirilecektir. Elbette bunun için çeşitli kurallara uyulması ve istenenlerin uygulanması şart olarak koşulmuştur.

Tinder Uygulamasının Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?

Uygulama içerisinde bulunan kullanıcılar ilk olarak seçilir ve sonrasında o kişinin beğenmesi beklenir. Eğer beğenilen fotoğrafın sahibi de beğenen kişiyi karşılıklı olarak beğenmezse eşleşme durumu gerçekleştirilemez. Bu nedenle de sohbet etme imkanı yoktur.

Fakat Tinder kullanıcısı da beğeniye karşılık olarak beğeni gösterirse eşleşme gerçekleştirilerek sohbet başlayacaktır. Üstelik beğenileri görme butonu araçlığıyla beğenen kişilerin görülmesi mümkündür. Özellikleri arasında dikkat çeken işlem ise lokasyon belirlemedir.

Bu sayede lokasyon belirleyerek bölge seçilebilir. Seçilen bölgeye göre 1 kilometre içerisinde olan bütün kullanıcılar profilde gözükecektir. Çıkan kişiler incelendikten sonra beğeni yapılarak eşleşme oluşması için adım atılabilir. Ek olarak yaş filtresi özelliğini de kullanarak istenilen yaşlarda kişilerin bulunması gerçekleşebilir.

Uygulama Hakkında Önemli Bilgiler!

Tinder kullanıcıları sunacağımız bu bilgiler ışığında uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaklar. Önemli olan bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Uygulama ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.
 • App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebiliyor.
 • Bilgisayar üzerinden kullanım için resmi internet sayfası hizmeti bulunuyor.
 • Uygulama Android 4.4, iOS 8 ve yeni olan sürümleri destekliyor.
 • Aktif olan kişilerin profilde gözükmemesi ve beğeni sınırlamasını kaldırmak adına Plus paketi kullanılması gerekiyor.

Abone olmak isteyenler profil simgesi üzerinden Ayarlar kısmına ulaşarak işlemi tamamlayabilirler. Kullanıcılar için en düşük olan yaş sınırına bakıldığında ise 18 olarak belirlendiği görülebiliyor. Hile sayesinde kayıt olan kişilerin kayıtları anlaşıldığı takdirde hesapları silinecektir.

Uygulamaya Kayıt Olmak İçin Neler Gerekiyor?

Tinder kayıt işlemini gerçekleştirmek için gereken adımlar şunlardır:

 • Uygulamaya Facebook üzerinden giriş gerçekleştirilerek otomatik şekilde bilgiler doldurulabilir.
 • Telefon ya da tablet ile uygulama indirilebilir.
 • Tinder giriş işlemi yapıldıktan sonra Facebook ile oturum aç butonuna tıklanabilir.
 • Facebook profil bilgileri uygulamaya yüklenir ve işlem tamamlanır.
 • Facebook ile giriş yapmak istemeyenler ise telefon numarası sayesinde oturum açabilirler.
 • Oturum açıldıktan sonra profil kullanıcı bilgileri ile doldurulmalıdır.
 • Profil simgesine dokunduktan sonra fotoğrafın yan tarafında yer alan kalem simgesine tıklanır.
 • Buradan bilgileri düzenle seçeneğinin seçilmesiyle birlikte profil bilgileri doldurulabilir.
 • Uygulamada olan keşfet bölümü, diğer kullanıcıların görülmesine olanak tanıyan yerdir.
 • Burada ekrana gelen profiller, cinsiyet, yaş ve uzaklık istenen kritere göre belirlenerek filtre yapılır.

Ayrıca keşfet bölümü diğer kullanıcıları kaydırmaya yarayan bir bölümdür. Bu noktada kullanıcılara görünmek istenmediği takdirde keşfet bölümü kapatılabilir. Ancak kapalı olsa dahi eşleşmelerin görülmesi devam edecek ve o kişilerle yazışma gerçekleşebilecek. Bu yerin kapanması adına ayarlar üzerinden Tinder keşfet kısımlarına sıralı bir şekilde tıklama yapılarak işlem tamamlanabilir.

Tinder Hesabını Silmek Adına Gerekli Olan Yöntemler Nelerdir?

Hesabını silmek isteyen kullanıcılar sunacağımız işlemler vasıtasıyla hesaplarını tamamen silebilirler. Yapılması gerekenler şunlardır:

 • Ana ekranın üzerinde bulunan profil simgesine dokunulur.
 • Burada ayarlar sekmesi açılır.
 • Son adım ise ekranın aşağı doğru kaydırılması ile birlikte hesabı sil seçeneğine dokunulmasıdır.
 • Butona basıldıktan sonra hesap başarıyla silindi bilgilendirmesi verilecektir.

Böylece Tinder hesabı silme adımları tamamlanmış olacaktır. Hesap silindikten sonra var olan kullanıcı adı üzerinden giriş gerçekleştirilemez. Giriş için yeniden bir üyeliğin yapılması gerekir. Gold aboneliği olan kişiler ise hesaplarını sildiklerinde abonelik iptalini gerçekleştiremezler. Sadece Tinder hesabı silinerek kapatılmış olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.