GenelTeknolojiTeknoloji Haberleri

Facebook, Instagram ve WhatsApp fotoğraf aksaklığı düzeltildi

Belirsiz bir sorunun "rutin bakım" sırasında yanlışlıkla "tetiklendiğini"


Facebook, platformlarını etkileyen aksaklıkların çözüldüğünü söylüyor. Dünyanın her yerindeki kullanıcılar fotoğraf, video ve diğer dosyaları yükleyemez veya görüntüleyemez. Sorunlar Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp uygulamalarını etkilemişti.

Belirsiz bir sorunun “rutin bakım” sırasında yanlışlıkla “tetiklendiğini”

“Sorun çözüldü … ve herkes için% 100 geri dönmeliyiz” diye tweet attı . Belirsiz bir sorunun “rutin bakım” sırasında yanlışlıkla “tetiklendiğini” de sözlerine ekledi. Facebook’un aylık 2,3 milyardan fazla aktif kullanıcısı var ve Instagram’ın bir milyarı var. Bazı durumlarda, kullanıcıların firmanın görüntü analiz yazılımının orjinal fotoğrafların içeriği olduğunu önerdiğini açıklayan metinle birlikte açıklamalı gri kutular gösterildi. Rakip platformu Twitter’da, bazı kullanıcıların doğrudan mesaj gönderemediği veya bir süre için bildirim almadığı için de sorunları vardı. Şirket bu rahatsızlıktan dolayı özür diler, saat 23: 00’de tweet atıyor: “Neredeyse% 100 çözüldük. Küçük bir grup insan için bazı kalıcı etkiler olabilir, ancak genel olarak DM’lerinizin şu anda düzgün çalışması gerekiyor. sabrın!” Mart ayında, Facebook ve Instagram şimdiye kadarki en uzun bozulma dönemini yaşadı . Sorunlar Nisan ayında WhatsApp’ın yanı sıra hem uygulamaları hem de etkilemiştir .

 “502 hataları” göstermesine neden olan bir hata ortaya çıktı!

En son sorunlar , web sitesi operatörlerine internet güvenliği sağlayan Cloudflare – binlerce web sitesinin ziyaret edildiğinde “502 hataları” göstermesine neden olan bir hata yaşadığı Salı günü erken saatlerde yaşanan bozulma sonrasında geldi . ABD firması o zamandan beri hatalı bir yazılım dağıtımını suçlayan bir blog yayınladı.

“Bu durumda test süreçlerimiz yetersizdi ve gelecekte böyle olaylardan kaçınmak için test ve dağıtım sürecimizde incelemeler yapıyoruz ve değişiklikler yapıyoruz” dedi .

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.