Sosyal Medya

Gizli Story Bakma Nedir?

İnstagram Gizli Story Bakma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesabı olan İnstagram üzerinden birinin hikayesine gizlice bakmak mı istiyorsunuz? O halde sizler için derlediğimiz bu içeriğimize mutlaka göz atın.

Gizli Story Bakma Nedir?

Sosyal medya hesapları arasında en çok dikkat çeken isim şüphesiz Instagram’dır. Bu sosyal medya hesabı içerisinde yer alan hikayeler bölümü de başlı başına dikkat çeken bir bölgedir. Bir hikayenin paylaşıldığı zaman hikayeyi görüntüleyen kişiler her zaman merak konusu olmuştur. Burada söz konusu olan hikayeler bölümüne 3 saniyeden uzun bakmanız halinde, hikayeyi gören kişiler arasında yer aldığınız görülecektir. Kimi zaman bu kişiler arasında yer almak istemediğimiz olabilir.

Mesela kavga ettiğimiz bir arkadaşımızın hikayesi veya hoşlandığımız kişinin hikayesi buna örnektir. Burada ana Amaç; bakılan hikayenin biri arasında yer almamaktır.  Instagram sosyal medya hesabına hikaye özelliği eklendiğinden beri hikaye paylaşımlarında kişilerin görülmesi özelliği aktif hale gelmiştir. Elbette bu özelliği Instagram içerisinde belirli kurallar çerçevesinde kullanıyoruz. Mesela herhangi bir kişinin hikayesine baktığımızda ya da bizim hikayemize bakan kişilerin kimden olduğunu görebiliyoruz.

Bu durumda Tabi ki bazı kaçamak durumları engellenmesine neden olmaktadır. Az evvel yukarıda bahsettiğimiz örnekteki gibi zaman zaman bazı kişilerin hikaye paylaşımlarına gizli bakmak istiyoruz. Hatta kendi profilimize gizli bakmak isteyenler bile olabiliyor. Bu durumda da Instagram gizli Story bakma konusunda çeşitli programlara ve yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bu araştırma yapmak istiyor ancak bu konuda başarılı olamıyorsanız sizleri bu konuda aydınlatmak istiyoruz.

İnstagram Gizli Story Bakma Nasıl Yapılır?

Gizli Instagram story bakma başkasının hesabına kim olduğunu bildirmeden göz atmaktır.  Durumu daha iyi açıklamak gerekirse, bir kişinin hikayesine baktığınızda profiliniz asla görünmeyecektir. Bunun için birçok kişi gizli story bakma olayını araştırsa da bu konuda tehlikesiz olan yollar pek bilinmemektedir.

Ancak günümüzde Instagram’da gizli Story bakma konusunda birçok yöntem bulunmaktadır. Burada kullanılan yöntemlerin geneline bakıldığında bazı yöntemleri virüs kaynaklı olduğu ve hesapların çalınmasına yönelik faaliyette bulundukları görülmektedir. Bu yüzden size buradaki ilk önerimiz her yöntemi denemeye kalkmaktan vazgeçmenizdir.

Sosyal medya kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Bu durumda Elbette bizim farklı kaynaklara gitmemizi neden olacaktır. Ancak illa gizli hesap story bakma olayını merak ediyor ve kullanmak istiyorsanız gizliliği devreye sokmak için şunları yapabilirsiniz. Eğer söz konusu olan İnstagram hesabının gizlilik tercihinin herkese açık olması halinde böyle bir şeye gerek kalmayacaktır. Fakat hesap tercihi kapalı ise aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak gizli story bakma eylemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • İnternette tercih ettiğiniz tarayıcınızı kullanarak “ gizli story bakma ” adresine giriş yapınız.
  • Ekrana gelen sitenin üst bölümünde yer alan “Search Username” kutucuğuna gizlice bakmak istediğiniz “İnstagram Kullanıcı” adını yazınız. Daha sonra da arama yapınız.
  • Ekrana son 24 saat içerisinde yapılan hikayelerin bir listesi gelecektir.
  • Son 24 saat içerisinde paylaşımı yapılan hikayeler arasında indirmek istediğiniz varsa da burada indirebilirsiniz. Bunu da yan kısımda yer alan “Download” butonu ile yapabilirsiniz.

Gizli Story Bakmak Tehlikeli mi?

Bu program sayesinde birçok kişi İnstagram gizli story bakma eylemini güvenle yapabilmektedir. Ancak burada şunu unutmamak gerekiyor. Orjinal sosyal medya hesabının uzantısı olmayan her programın bir riski vardır. Bunu göz önünde bulundurarak gizli story bakma işlemi yapılmalıdır.

İnstagram zaman zaman bu programlara karşı önlemler alsa da çoğu kullanıcıların bunu tercih ettiğini görüyoruz. Eğer gizli İnstagram story bakma yapmak istiyorsanız size bahsettiğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.