TeknolojiTeknoloji Haberleri

Huawei Mate 20 Android 9 Pie Güncellemesi

Abone Ol

Huawei Mate 20 Android 9 Pie Güncellemesi

Huawei mate 20 lite en çok satan fiyat performans cihazlarından birisi olmasına rağmen huawei mate 20 android 9 pie güncellemesi adım adım cinde beta sürümü ile yayınlanmaya başladı.
Ülkemizde mayıs sonları gibi kademli olarak yayınlanması bekleniyorken kullanıcılardan şikayet siteleri üzerinden taleplerini iletiyorlar. Cihazın hala güncelleme almaması üzerine forumlarda da bir çok tepki mevcut ama huawei firmasının güncellemeyi geç vermesindeki tek nedenin stabil bir yazılım olmasına bağlanıyor. Emuı 9 vede android 9 pie güncellemesi için belli başlı forumlarda bulunan güncelleme boyutu ise 3.6gb yani mobil şebeke ile güncelleme sonrası fatura aşımına tabi olabilirsiniz, cihazın güncellemeyi sadece wifi ile yapmasını seçmeyi unutmayın.
Emuı 9 ile farklı bir deneyim için çalışan huawei rakiplerinin arayüzlerine karşı bir amiral gemisi olarak kullandığı emuı 9 ağırdan satması ve kullanıcıları bu denli bekletmesi biraz sıkıcı. Oyun için optimizasyonlarında yer alacağı düşünülen güncellemenin tamamen kapalı bir kara kutu gibi gizemini koruyor. Cinli forumlarda yazılanlarda beta sürümünde olduğu için net cevaplar vermiyor. Cinde beta sürümünün dağıtımının ardından ülkemizde daha hızlı bir güncelleme alacağımızı düşünüyoruz.
Mate 20 lite pie ile cihazlarda önemli değişiklikler olacağı için kullanıcıların çoğu meraklı vede heyecanlı ancak ilk başta da dediğimiz gibi ülkemizde mayıs sonu gibi dağıtıma çıkması bekleniyor.
Mate 20 lite cihazlara android pie ile gelecek başlıca ek özellikler listesinde sizin için şunları bulduk.
Gpu turbo 2.0 ( gecikme ve tepkime süresine ciddi faydaları mevcut %36 kadar iyileştirme olacağı ön görülüyor. )
Şifre yöneticisi

Daha bir çok özellikle gelecek mate 20 android 9 pie güncellemesi için hala net bir tarih bulunmamakta, sitemizi takipte kalın güncelleme gelmeden bizden öğrenin 🙂

Abone Ol

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir