Apple & İos

İPhone ve iPad’inize iOS 13 ve iPadOS genel betalarını nasıl yükleyebilirim?

Apple, iOS 13, iPadOS, macOS Catalina ve tvOS 13’ün ilk kamu beta sürümünü resmen yayınladı ve bu sonbaharda daha sonra halka açılmadan önce size yeni yazılımı deneme şansı verdi.

Şirket zaten geliştiricilere iki iOS beta yayınladı, ancak Pazartesi günkü serbest bırakma, herkes için yazılımın halka açıklanmasına işaret ediyor.

İOS 13 geliştirici beta sürümünü son birkaç haftadır kullanıyorum ve bu çok fazla sorunlu gözükmüyor. Ancak, yazılımın son hali olmadığından daima tuhaf hatalar ve çökmeler beklemelisiniz.

Birçok üçüncü taraf uygulaması henüz, iOS / iPadOS’un ana özelliği olan sistem genelindeki karanlık modu için destek eklememektedir. Pil tükenmesi de normalden çok daha kötü – iPhone XS cihazımda ağır bir kullanım, tekrar takmadan önce sadece altı saatimi alıyor.

Bu konularla ilgili bir şansınız varsa, iOS 13’te neler olup bittiğini görmeye kesinlikle değer. Kesinlikle, ancak birincil cihazınıza yüklememenizi ve bunun yerine denemenizi öneririm. yedek bir iPhone veya iPad.

İOS 13 beta’yı nasıl indirip yükleyeceğinizi öğrenin:

İlk önce iPhone ve iPad’inizi yedekleyin: Ayarlar> Ekranın üstündeki Apple ID hesabınıza dokunun.

Apple hesap ekranınızdan, iCloud> iCloud Yedekleme’ye gidin ve> Şimdi “Yedekle” seçeneğine gidin. Bu seçeneği, kullanıcı deneyimini çok sorunlu bulursanız eski sürüme döndürmek kolaylaşacaktır.

İPhone veya iPad’inizde Safari ile Apple Beta Yazılım Programına kaydolun. Bu önemlidir, çünkü başka hiçbir tarayıcıda çalışmaz. Apple kimliği bilgilerinizi girin ve şartlar ve koşulları kabul edin.

İOS 13 genel önizleme profilini indirerek cihazınızı – iPhone / iPad – kaydedin.

Web sitesinin “Install Profile” bölümüne gidin. Profil Profilem indir ’etiketli düğmeye dokunun ve dosyanın indirilmesine izin verin.

Profili indirdikten sonra, Ayarlar uygulamasını açın. “Profil İndirilen” adlı yeni bir bölüm bulacaksınız. Seçip profili kurun.

Profil kurulumunu tamamlamak için iPhone / iPad’iniz yeniden başlatılacak.

Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, iOS 13 beta güncellemesini yüklemek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Profilin iPhone / iPad’inizde yüklü kalmaya devam ettiği sürece, yazılım Eylül ayında piyasaya sürülmeye hazır olana kadar, düzenli olarak düzenli yayınlar almaya devam edersiniz. İki haftada bir güncelleme bekleyebilirsiniz.

Karanlık modun dışında iOS 13, Fotoğraflar, Mesajlar, Haritalar ve Hatırlatıcılar gibi uygulamalara yapılan şık güncellemeler dahil olmak üzere iPhone’a birkaç yeni özellik sunar. Ayrıca, Google ve Facebook yerine Apple’ın güvenli hizmeti aracılığıyla üçüncü taraf web sitelerine giriş yapmanızı sağlayan yeni “Apple ile Giriş Yap” tek oturum açma özelliği de bulunmaktadır.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.