Film&Dizi

Korkudan Nefes Aldırmayacak 5 Korku Filmi Önerisi! IMDB Puanına Göre En Korkunç 5 Korku Filmi Hangisi?

Korku Seansı 2013 – IMDB 7,5


Korkudan nefes aldırmayacak 5 korku filmi önerisi ile. Sevgiliniz, arkadaşlarınız ve aileniz ile korkunun doruklarına seyahat edebilirsiniz.

Korku filmleri, kalitesi ve konusu iyi olduğu zaman her kitleye hitap edip onları korkutabilir. Kaliteli korku filmi önerileri ile korku filmlerinden aldığınız zevki en üst noktaya taşıyabilirsiniz. En korkunç 5 Korku filmi hangisi?

En korkunç korku filmleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek durumdadır. Ancak IMDB Puanlarına göre sıralandığında genel olarak en korkunç filmlerin hangileri olduğunu. Hangisinin hikaye konusunda daha gelişmiş olduğunu gözlemlemek mümkün durumda.

Peki, IMDB Puanına göre en korkunç 5 korku filmi hangisi? Hangi filmler izlenmeli?

1 – Korku Seansı 2013 – IMDB 7,5

IMDB 7,5 Puan olan korku seansı, pek çok kitle için yeterince korkunç düzeyde. Öyle ki, izleyicilerin belirli bir kısmının filmi yarıda bıraktığı da bilinmekte.

Hikaye olarak, gerçek hayatta yaşananları konu alarak ilerlemesi izleyicileri filmin içine daha rahat çekmekte. Doğa dışı olayları inceleyerek karanlıkta kalan olayları açığa çıkartmaya çalışan bir çiftin hayatını konu alan film.

Çiftimizin karşısına bu zamana kadar olan en zor görevlerden birisini verir. Testere filminin ünlü yönetmeni James Wan tarafından yönetilen film. Şeytani korkunun tüm iliklerinize işlenmesini sağlıyor.

2 – Smile 2022 – IMDB 6,6

Türkçeye Gülümse adı ile geçen film, 1 saat 55 dakika izlenme süresi ile karşımıza çıkmakta. İzlenebilecek 5 korku filmi arsasında yer alan ve IMDB puanı yüksek olan filmin konusu;

Geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan. Ondan kurtulmak için türlü yollar deneyen ancak işin sonunda kendini korkunç bir durumun içinde bulan bir kadının hayatını konu alıyor. Dr. Rose Cotter, söz konusu hastayı inceleyen ve inceleme sonrasında artık hayatı yolunda gitmeyecek olan doktor.

Geçmişten gelen kötülükler ile mücadele etmeye çalışan, anlamlandırılamayan korkunun çözümünü konu alan ve harika bir 1 saat 55 dakika geçirtecek yapımdır.

3 – The Shining 1980 – IMDB 8,4

Listenin üçüncü sırasında yer alan The Shining, belki de film listemizin en kült filmlerinden birisi. Kült film ancak konusu ve hissettirdikleri oldukça derin. İzlerken tüylerinizi ürpertecek olan The Shining, kendi içinde bulundurduğu felsefe ile korkuturken düşünmeye itmekte.

The Shining, bir ailenin bazı durumlar içinde kalacak Overlook adındaki otelde kış bakımını üstlenmek için gitmesi ile başlıyor. İlk zamanlar her şey güzel giderken, işin psikolojik boyutunu aşan ve mücadele edilmesi oldukça zor olan durumlar yaşanmaya başlıyor.

Evin küçük oğlu, aslında otelde hiç olmayan korkunç kişilerle karşılaştıkça işler daha çekilmez hale geliyor. Ailenin çıkan kar fırtınası ile otelde kalması, kış boyunca oradan çıkamayacak olmaları da işin korkuya korku katan kısmı.

Psikolojik gerilimi ön planda tutan, felsefesi ile de uzun yıllarca konuşulmuş olan The Shining, mutlaka izlenmesi gereken korku filmleri arasında yer almakta.

 

4 – A Quiet Place 2018 – IMDB 7,5

A Quiet Place, Türkçe olarak Sessiz bir yer filmi. İzleyicisine yüksek gerilim yaşatarak kalp ritmini en üst seviyelere çıkartan. Korkudan nefes aldırmayacak 5 korku filmi arasında yer alan oldukça şahane bir yapım.

Filmin başlangıcı ile birlikte aslında huzurlu gibi gözüken bir ortamın içine çekiliyoruz. Ancak, ters giden bazı şeyler bulunmakta. En korkunç 5 film listesine sokan detaylar da tam olarak burada.

Bunlardan en önemlisi, ailenin hiçbir şekilde birbiri ile iletişim kurmaması. Buna 2 Küçük çocuk da dahil. İşaret dili ile iletişim kuran ve en ufak bir ses çıkartmaktan kaçınan ailenin haklı sebepleri de var.

Her şey düzen içinde giderken, ses çıkartabilecek bütün senaryolar def edilmişken. Bir gün, istenmeyen bir durum yaşanır ve iki küçük çocuk. Oyunlar oynadıkları sırada lambayı devirerek tüm sessizliği bozar.

İşte, filmin korku için ilk adımları attığı yer burasıdır. Bu aşamadan sonra korku peşinizi asla bırakmayacak. Birinci filmi sevenlerin ikinci filmi izlemesi de büyük oranda önerilmekte.

5 – Orphan: First Kill 2022 – IMDB 5,9

IMDB Puanı 5,9 olan ve 2022 yapımı olan Orphan: First Kill, Türkçe de Evdeki Düşman:Başlangıç olarak geçmekte.

Konu olarak; akıl hastanesinden firara eden ve çocuğunu kayıp etmiş bir ailenin çocuklarının yerine geçerek hayatına devem eden bir kızın hayatını işlemekte. Leena Klammer, psikiyatri kliniğinde yatan, profesyonel planlar kuran ve kaçmayı hedefleyen tehlikeli bir kızdır.

Planı yolunda gider, bir şekilde kaçmayı başarır. Şansına, tam da kızını kaybetmiş bir ailenin kaybolan kızı rolüne girebilecek durumdadır.

Psikolojik rahatsızlığı nedeni ile aileye hayatlarının en zor zamanlarını yaşatan Leena, izleyicilere de büyük gerilim sunmakta.

Korku öğeleri barındıran ancak Jump Scare düşüncelerinden uzak. Psikolojik korku filmi. IMDB puanına göre en korkunç 5 film arasında yer alan Orphan: First Kill, psikolojik korku sevenlerin tercih etmesi gereken nadir filmlerden sadece birisi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.