Film&Dizi

Masumlar Apartmanı

Bu Türk dizisi Gülseren Budaycıoğlu ‘nun Madalyonun İçi adlı popüler romanından uyarlanmıştır. İnci (Farah Zeynep Abdullah), ağabeyi ve dedesi ile birlikte yaşayan genç bir kızdır. Yıllar önce annesinin onları terk etmesinin ardından güven sorunu yaşayan İnci, kimseyi yalnız bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Bu nedenle İnci, alkolik sevgilisi Uygar’dan (Alper Saldıran) bile ayrılamıyor. Han (Birkan Sokullu) ise babası Hikmet ve üç kız kardeşi Safiye (Ezgi Mola), Gülben (Merve Dizdar) ve Neriman ile birlikte yaşayan yakışıklı ve başarılı bir iş adamıdır.

Han, hayatını ailesine adıyor ve işi ve ailesi dışında özel bir hayatı yok. Babası şeker hastası, küçük kız kardeşi Neriman astım, iki ablasının fizyolojik sorunları var. Safiye (Ezgi Mola) ve Gülben (Merve Dizdar) temizlik manyağı, hatta sebzeleri dört kez sabunla yıkıyorlar ve mikropları önlemek için kimseyi mutfağa almıyorlar. Temizlik bağımlılığı, aile üyelerinin hayatını külfetli hale getiriyor. Her şeyi mükemmel bir şekilde temizlemek istedikleri için basit bir yemek hazırlamak için bile çok zaman harcıyorlar. Ek olarak, apartmanlarından bir daireyi istifleme için kullanıyorlar. Çarşafları veya giysileri mükemmel bir şekilde temizlemek için yeterli zamanları olmadığında, onları bir çöp torbasına koyup, temizlik için yeterli zaman bulana kadar boş dairelerine koyuyorlar.

 

Han, ailesi uğruna hayatını feda ediyor. Arkadaşlarıyla takılmaz ve işinden sonra doğrudan eve geliyor.

 

Han kız kardeşlerine nazikçe yaklaşır, onları yargılamaz ve destek olmak için elinden geleni yapar. Onlara dünyaya açılan bir pencere olan kişidir. Bu nedenle kız kardeşleri erkek kardeşlerini kaybetmek istemezler ve evlenmesini istemezler. İnci ve Han’ın hayatları tamamen tesadüflerle kesişir. Bir araba kazası yaptıklarında Han biraz yaralanır ve İnci hastanede kusurunu telafi etmek için ona eşlik eder. Uzun bir aradan sonra Han, güzel bir kadınla birlikte nadir bir eski zaman geçirir. Sonunda, şefkatle bakılan kişi olmaktan hoşlanır.

İnci İçin Durumlar Değişiyor

İnci ve Han birbirleriyle çok iyi geçiniyor. Gelecekte birbirlerini göremeyeceklerini düşünüyorlar. Bu nedenle, samimi bir şekilde konuşurlar ve içten bir şekilde sohbet ederler. Geceyi hastanede birlikte geçirirken İnci’nin doğum gününü kutlarlar ve birlikte film izlerler. Han geceyi hastanede geçirdiği ve kız kardeşlerine trafik kazası yaptığını söyleyemediği için kız kardeşleri Safiye ve Gülben, kardeşlerinin biriyle çıktığını varsayıyor. Safiye ve Gülben kardeşlerini kaybetmekten ve mutsuz olmaktan korkarken, baba Hikmet oğlu için çok sevinir ve bu tımarhaneden çıkmasını diler.

Han Hastahanede!

Han ertesi gün hastaneden taburcu edilir. Han ve İnci birbirlerinden hoşlansalar bile ilişkileri burada bitmek zorunda kalıyor. Han, yaşadığı tımarhaneye gelin getiremeyeceğini düşündüğü için bir sonraki adımı atmakta tereddüt eder. Bu nedenle vedalaştıktan sonra ayrılırlar. Ancak kaderleri tekrar kesişir ve karşı karşıya gelirler. İnci ve ailesi, tamamen tesadüf eseri, ev sahibini tanımadan Han’ın ailesinin bir apartmanını kiralar. Yeni dairelerine taşınmak üzereyken eve yeni gelenleri onaylamayan Safiye ile karşılaşırlar. Bu sırada Han olay yerine gelir ve İnci ile bir kez daha karşılaşırlar.

Masumlar Apartmanı dizisinin hikayesi

Masumlar Apartmanı dizisinin hikayesi İnci ve iki temizlik hastası kız kardeşiyle ilgilenen Han ile olan ilişkisini konu alıyor. İnci yeni dairesine taşındığında Safiye ve Gülben ile iyi geçinecek mi? İnci, temizlik çılgın kız kardeşlerine rağmen Han’ı sevmeye devam edecek mi? Han, İnci’yi ailesinden korumayı başarabilecek mi? Safiye ve Gülben tekrar sağlıklı olup normal bir hayat sürecek mi? Tüm bu soruların cevapları dizinin bölümlerinde yer alıyor ve dizinin işleyişi heyecanla devam ediyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.