Oyun Dünyası

Minecraft’ta Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?

Kedi Nasıl Evcilleştirilir?


Minecraft dünyasında bir hayvanı evcilleştirmek aslında sanıldığından daha basit bir iş. Ancak birçok oyuncu yine de evcil hayvan sahiplenmeyi tercih etmiyor. Bunun en temel sebebi her hayvanın evcilleşmesi için ayrı malzemelere ihtiyaç duyulması olabilir. Ancak yine de kurulu hayatı benimseyen kullanıcılar yalnız başına yaşamak istemeyip evcil hayvan sahibi olmak isteyebiliyor. Bu içeriğimizde ise Minecraft’ta yer alan hayvanları nasıl evcilleştirebileceğinize bir göz atacağız.

Bir hayvanın güvenini kazanmak ve onu evcilleştirmek için birtakım malzemelere ihtiyacınız vardır. Bu malzemeler hayvandan hayvana değişmek üzere ot, saman ya da elma olabilir. Ayrıca hayvanları evcil hale getirmek için, hayvanların ne yapmaktan hoşlandığını bilmelisiniz. Her hayvanın, nadiren geri çevirecekleri bir porsiyon yiyeceği vardır; o yiyeceği bulmak, hayvanı evcilleştirmeye başlamak için harika bir yoldur.

Diğer bir zorluk, bazı hayvanların son derece nadir olmaları ve diğer hayvanlarla yakından ilişkili olmalarına rağmen, onları evcilleştirmenin farklı bir teknik gerektirmesidir. Bu nedenle daha çok hayvanların birlikte takıldığı yerleri tercih etmeli ve o bölgelerde evcilleştirme işlemlerini yapmalısınız. Peki Minecraft’ta hayvanlar nasıl evcilleştirilir.

Kedi Nasıl Evcilleştirilir?

Minecraft’ta kedi evcilleştirmek için ilk olarak onları bulmalısınız. Köy ya da köy çevrelerinde genellikle üreyen kedilerin evcil hale gelebilmesi için çiğ morina ya da çiğ somona ihtiyacınız vardır. Ancak gerçek hayattaki varyantları gibi, Minecraft kedilerinin de hızlı pençeleri vardır. Sizi gördüklerinde hızla kaçabilirler.

Onlara, bir kedi, elinizde çiğ morina/somon balığı ile kediye yaklaşın ve yavaşça size yaklaşmasını izleyin. Kedi yeterince yaklaştığında, artık size güvendiğini gösteren kalpler başının üzerinde belirene kadar somon/morina ile beslemeye başlayın.

At Nasıl Evcilleştirilir

Bir atı evcilleştirmenin kolay olmasının nedeni, onu düz biyomlarda kolayca bulabilmenizdir. Ayrıca, Altın elma, Elma, Buğday, saman balyası, havuç, şeker vb. dahil olmak üzere çeşitli meyve türlerini yerler. Bir atı evcilleştirmek için ona biraz elma yedirin, sonra üzerine binin. At tekmelemeyi bırakıp başının üstünde bir kalp belirene kadar atın üstünde kalmaya çalışmalısınız.

Ocelot Nasıl Evcilleştirilir

Ocelotlar yalnızca ormanlarda bulunur ve evcilleştirilmeleri zordur. Öncelikle, orman biyomlarında yaşadıkları için bulunmaları kolay değildir. Kediler gibi, çiğ morina ve somon balığı için doğal bir tat tomurcuğuna sahiptirler. Bir ocelotu evcilleştirmek için, ona çiğ bir morina veya çiğ somonla yaklaşın ve başının üstünde kalp şeklini göstermeye başlayana kadar besleyin.

Bir Kurt Nasıl Evcilleştirilir

Minecraft kurtları her tür ormanda doğar ve kemiklerin ve etlerin tadını çıkarır. Evcilleştirmek istediğiniz kurda yaklaştığınızda, yüzü değişene ve başının üstünde kalp işareti görünene kadar onu biraz kemik ve etle besleyin. Ayrıca boynunda bir tasmanın göründüğünü fark edeceksiniz.

Bir Papağan Nasıl Evcilleştirilir

Papağanlar Ormanlarda da bulunur, ancak onları evcilleştirmek için bir eve getirebilirsiniz. İlginç bir şekilde, papağanlar diğer çetelerin benzerliğini de üstlenebilirler. Birini evcilleştirmek için, biraz buğday tohumu alın ve başının üstünde kalp sembolünü göstermeye başlayana kadar kuşa sağ tıklayın. Bir papağanı evcilleştirmenin en güzel yanı, sonunda evcilleştiğinde uçup omzunuza oturacak olmasıdır.

Minecraft’ta hayvanları evcilleştirmek için doğru tekniği takip etmek size zaman kazandıracak ve indiğiniz herhangi bir biyomda herhangi bir hayvanı evcilleştirebilmenizi sağlayacaktır. Hayvanın nelerden hoşlandığını tespit edip sağlayabildiğiniz takdirde evcilleştirmek çok kolay olabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.