Genel

Netflix Artık Önizlemelerde otomatik Oynatmayı Kapatmanıza İzin Veriyor. Peki Nasıl Yapılıyor?

Netflix'te otomatik oynatma videoları nasıl devre dışı bırakılır


Bu, birçok Netflix abonesinin beklediği güncelleme.

Netflix, Perşembe günü yaptığı açıklamada, çok sayıda müşteri geri bildirimi aldıktan sonra, üyelerin otomatik olarak önizleme özelliğini kapatma seçeneğine sahip olmalarına izin vereceklerini açıkladı.

Bazı insanlar bu özelliği faydalı buluyor. Diğerleri o kadar da değil diye tweetledi. Üyeler artık Netflix’te otomatik oynatma önizlemeleri görüp görmediklerini kontrol edebiliyorlar.”

Netflix’te otomatik oynatma videoları nasıl devre dışı bırakılır

Netflix, kullanıcılarının bireysel profillerinde otomatik oynatma videolarını kapatmasını inanılmaz derecede kolaylaştırdı.

Tarama sırasında veya bir dizideki sonraki bölümlerde otomatik oynatmayı kapatmak için önce bir web tarayıcısı üzerinden Netflix’te oturum açmanız, ardından sağ üst köşedeki açılır menüden ‘Profilleri yönet’ seçeneğini belirtmeniz gerekir.

Ayarlamak istediğiniz profili tıkladıktan sonra, artık hizmetin dil ve içerik ayarlarının altında yeni bir ‘Otomatik Oynat denetimleri’ bölümü sunulur.

Burada, ‘Tüm cihazlarda bir dizideki sonraki bölümü otomatik oynat’ ve ‘Tüm cihazlarda gezinirken önizlemeleri otomatik oynat’ için ayrı kutuları işaretleyebilir veya işaretlerini kaldırabilirsiniz.

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.