Film&Dizi

Netflix, “Karışık Oynatma” Özelliğinin 2021’de Tüm Kullanıcılar Tarafından Kullanılabileceğini Onayladı

Shuffle Play Özelliği

Netflix, filmleri, Dizileri, Belgeselleri, Reality Şovları vb. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman rahatlığınıza göre izleyebileceğiniz isteğe bağlı bir video yayın hizmetidir. Netflix dünya çapında 190’dan fazla ülkede kullanılabilir ve ayrıca içerikleri farklı konumlara ve yerel dillere göre farklılık gösterir.

200 milyon ücretli abonelik sayısına ulaştıktan sonra, akış devi Netflix, bu yıl tüm kullanıcılar için merakla beklenen bir karıştır düğmesi eklemeyi nihayet onayladı. Şirket, resmi bir açıklama ile özelliğin 2021’de tüm kullanıcılara sunulacağını doğruladı.

Şirket, 2019’un sonundan beri bu özelliği kullanıyor ve devasa kullanıcı tabanı için kullanılabilir hale getirmek için test ediyor. Başlangıçta, filmler için değil, yalnızca Diziler ve TV şovları için çalıştı. Bununla birlikte, ikinci test turunda birkaç kullanıcı hem filmleri hem de TV şovlarını karıştırmak için platformda açıldığını görmeye başladı.

Netflix, şirket hissedarlarına yakın zamanda gönderdiği bir mektupta, bu özelliğe kullanıcı tepkisinin olumlu olduğunu söyledi. Sonuç olarak Netflix 2021’in ilk yarısında platformda izleyecekleri yeni dizileri ve filmleri keşfetmelerine yardımcı olmak için tüm kullanıcıları için bir düğme ekleyeceğini doğruladı.

Shuffle Play

Bu özellik tüm dünya kullanıcılara sunulduğunda, platformun ana ekranında, profil avatarınızın hemen altında yeni “Karışık Çalma” düğmesini bulacaksınız. Başlangıçta Netflix, düğmeye “Bir Şey Oynat” adını vermeye karar vermişti. Ancak şimdilik bunu “Shuffle Play” olarak değiştirdiler. Her ne kadar kitleler için ortaya çıktığı zaman daha uygun bir şeye dönüşebilir.

Şimdi, test raporlarına göre bu düğmeye tıklamak platformun algoritmasının zevkinize göre uygun gördüğü rastgele bir film veya TV şovu başlatacak. Bu, izlediğiniz bitmemiş bir filmi, izleme listenizdeki bir şeyi veya daha önce izlediğiniz bir şeye benzer bir filmi içerebilir.

Dahası, bazı bölgelerde Netflix’in TV uygulamasında bu düğmenin başka bir sürümü keşfedildi. Techcrunch’taki arkadaşlar, TV uygulamalarının kenar çubuğu seçeneklerinde, kullanıcıları kişisel zevklerine göre rastgele bir şeyler izlemeye başlamak için “Karışık Oynatmayı denemeye” teşvik eden yeni “Karışık Oynat” düğmesini buldular.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.