Mobil Alemi

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Operatörlerde gizli numara açma ve kapatma işlemi her GSM operatörü için farklı işlemler ile yapılır. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’un kendilerine özel mesaj ya da arama teknikleri ile gizli numara açma kapatma yöntemleri bulunur. Hangi GSM operatörünün hattını kullanıyorsanız ona uygun olan yöntemi uygulayarak telefonunuzu gizli aramalara açabilir ya da kapatabilirsiniz. Kapatma işlemi sonrası siz gizli numara olarak başka bir numarayı arayamadığınız gibi dışarıdan başka bir numara da sizi gizli numara olarak arayamayacaktır. Ya da açtığınızda gizli numara olarak arayabilir ve aranabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone gizli numara açma ve kapama işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Eğer tanımadığınız birini arayacaksınız ve yalnızca tek görüşme için telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız arama ile geçici numara gizleme yapabilirsiniz. Ya da Vodafone hattınızı gizli numara aramaları için tamamen açabilir ya da kapatabilirsiniz. Vodafone gizli numara açma kapama yöntemleri şunlardır:

*Arama ekranından gizli numara açma ya da kapatma yapmak için telefonunuzun arama ekranına #31# simgelerini tuşlayıp arama yapın. Bu yöntem yalnızca tek arama için geçerlidir.

*Android telefon ayarları ile gizli numara açma ve kapatma yapmak için telefonunuzun arama bölümüne gelip seçenekleri tıklayın, buradan arama ayarlarından ek ayarlara girin. Arama kimliği bölümüne gelip numarayı gizle seçeneğini tıklayıp gizli numara kapatma yapabilir ya da numarayı gizle bölümünün yanındaki tıkı kaldırıp gizli numara açabilirsiniz.

*IOS işletim sistemine sahip telefonlarda gizli numara açma kapatma için telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Ayarlarda telefon bölümüne gelip arama ayarlarına giriş yapın. Burada numaramı göster seçeneğini göreceksiniz bu kısma tıkladığınızda numaranız gizlenecektir. Tıklamayı kaldırdığınızda telefonunuz gizli numaraya açılacaktır.

*Vodafone telefon hattınızı gizli numara aramalarına tamamen kapatmak ya da açmak istiyorsanız kısa mesaj sistemini kullanmanız gerekir. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne girip GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj gönderdiğinizde telefonunuz gizli numara aramalarına açılacaktır. Yine aynı şekilde GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya gönderirseniz telefonunuz gizli numara aramalarına kapatılmış olacaktır.

Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli numara açma kapatma yapmak için telefon ayarlarınızı değiştirebilir, arama ekranından tek görüşme için açma ya da kapatma yapabilirsiniz. Ya da Turkcell telefon hattınızı gizli numaralara tamamen kapatabilir veya açabilirsiniz.

*Tek bir arama için gizli numara açma kapama yapmak için telefonunuzun arama ekranına #31# yazıp ara tuşuna basın.

*Android işletim sistemine sahip telefonunuzun ayarlarını değiştirerek gizli numara açma ve kapatma yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun arama bölümüne gelip seçenekler> arama ayarları>ek ayarlar>arayan kimliği >numarayı gizle yolunu izleyerek gizli numarayı açma ya da kapatma yapabilirsiniz.

*IOS işletim sahibine sahip telefonunuzdan ayarlar>telefon>aramalar>numaramı göster yolunu izleyerek telefonunuzu gizli numaralara açma ve kapatma yapabilirsiniz.

*Turkcell telefon hattınızı gizli numaralara tamamen açmak ya da kapatmak için telefonunuzun arama bölümüne gelip ekrana *253# yazın ve arama tuşuna basın. Eğer telefonunuz gizli numaralara açık ise bu arama sonunda kapatılır. Tekrar aynı aramayı yaptığınızda telefonunuz gizli numaralara kapalı ise bu kez de açılacaktır.

Türk Telekom Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom gizli numara açma ve kapatma yapmak için telefon ayarlarınızı değiştirebilir, arama ekranından tek seferlik açma ve kapatma yapabilir ya da Türk Telekom hattınızı gizli numaralar için tamamen açıp kapatabilirsiniz.

Android işletim sistemi telefon ayarları ile numara açma ve kapatma işlemi yapabilmek için;

*Telefonunuzun arama bölümüne gelin.

*Seçenekler bölümüne giriş yapın.

*Arama ayarları kısmına gelin.

*Ek ayarlardan arayan kimliği bölümüne giriş yapın.

*Numarayı gizle seçeneğini göreceksiniz buraya tıklayarak telefonunuzu gizli numaraya kapatabilir ya da tıkı kaldırarak gizli numara açabilirsiniz.

IOS işletim sistemi telefonlardan gizli numara açma ve kapatma işlemi için;

*Telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın.

*Telefon kısmından arama ayarlarına girin.

*Numaramı göster seçeneğini göreceksiniz bu bölüme tıklayarak telefonunuzu gizli aramalara açabilir veya tıkı kaldırarak kapatabilirsiniz.

Türk Telekom hat ayarlarınızı düzenleyerek telefonunuzu gizli numaralara tamamen açma veya kapatma için;

*Türk Telekom hattı kullandığınız telefonunuzun arama bölümüne girin.

*Arama ekranına *123# yazın ve arama tuşuna basın.

*Bu arama sonrası eğer telefonunuz gizli numaralara açık ise tamamen kapanacaktır. Böylece gizli numaralar sizi arayamaz ve sizin telefonunuz da karşı tarafa gizli olarak görünmez. Gizli numara özelliğini tekrar açmak isterseniz yine aynı şekilde telefonunuzun arama ekranına *123#yazıp arama yaparsanız bu kez telefonunuz gizli aramalara tamamen açılır. Sizin telefonunuz karşı tarafta gizli ya da özel numara olarak görünür. Dışarıdan gizli numaralarda sizi arayabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Operatörlerde gizli numara açma ve kapatma işlemleri hakkındaki makaleyi okudum. Konuyla ilgili birkaç önemli noktayı paylaşmak isterim. İlk olarak, gizli numara kullanımının gizliliğe önem veren birçok kişi için önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak, bu özelliği kullanmadan önce operatörlerin gizlilik politikalarını dikkatlice incelemek önemlidir.

    Gizli numara kullanmanın avantajları olduğu gibi, bazı durumlarda iletişimi zorlaştırabilir. Özellikle iş ilişkileri veya resmi kurumlarla iletişimde gizli numara kullanımının sakıncalı olabileceği durumları göz önünde bulundurmak önemlidir.

    Ayrıca, gizli numara açma veya kapatma işlemlerinin operatörler tarafından hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi kullanıcılar için önemlidir. Bu konuda operatörlerin sunduğu hizmetin kullanıcı dostu olup olmadığını değerlendirmek önemlidir.

    Sonuç olarak, gizli numara kullanımı kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir. Ancak, bu özelliği kullanmadan önce operatörlerin politikalarını ve işlem süreçlerini anlamak önemlidir. Makalede bu konuda daha fazla detayın yer alması kullanıcılara rehberlik edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.