Oyun Tanıtımları

Rocket League İnceleme

rocket1
Erkeklerin bu hayatta en sevdikleri şeyleri sıralasak ilk sıralara koyabileceğimiz iki şey araba ve futboldur herhalde. Yıllardır oyun dünyasının eksiği olan bir boşluğu kapatmış oyundan bahsedeceğim bugün. Sizler için Rocket League ‘i inceledik.

Oyun Playstation ‘dan sonra bilgisayara çıktığında gerek yayıncılar olsun gerekse oyuncular tarafından da büyük ilgi gördü ve kısa zamanda Steam ‘de en çok satanlar listesindeki yerini almayı başardı. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum oyunun yapımcı ve geliştirici şirketi gerçekten oyuna gereken ilgiyi gösteriyor ve oyunu sürekli güncelliyor.

Oyunda 2v2 ve 3v3 olarak arkadaşlarınızla ve ya tek girebileceğiniz oyun modları bulunmakta. Bu modlar arasında en çok oynananı tabi ki futbol versiyonu. Basketbol ve hokey modunu da oynadığınız da gerçekten birbirinden çok farkı aynı oyun içinde farklı bir oyunmuş gibi gelecek. Evet bu oyunu aldığınızda aslında 3 oyun almışsınız gibi düşünebilirsiniz.

Oyun Steam ‘de 31 Türk Lirası gayet makul bir ücret. Oyunun dereceli kısmı da bulunmakta. Tek ve ya arkadaşlarınızla dereceli oyun girebilirsiniz ve yükselebilirsiniz. Oyunun topluluğu çok güzel hiç küfür, hakaret gibi şeylere denk gelmedim. En fazla arkadaşınızla girerseniz eğlencesine trollük yaparsınız ama onun haricinde oyunda gerçekten saygı var, kimse kimseyle ilgilenmiyor oyununa bakıp çıkıyor diyebilirim.

Oyunda level sistemi var oynadıkça tecrübe puanı kazanıp level atlayabiliyorsunuz. Levelle açılan eşyalar mevcut. Onun haricinde oyuna yeni arabalar ve eşyalar eklemek için dlc alabilirsiniz. Zaten uygun fiyatta olan dlcler, özel indirim günlerinde daha da düşüyor ve neredeyse bedava denebilecek bir fiyata çekiliyor.

Oyunu oynamak istiyorsanız klavye ile oynamanızı önermiyorum kesinlikle, bakın kesinlikle diyorum bir gamepad almalısınız. Önerdiğim gamepad ilse dualshock4 ‘tür. Oyunu evet belirli bir seviyeye kadar klavye ile oynayabilirsiniz ama ileri de kontrollere daha hakim olma ihtiyacı duyduğunuzda klavye size yetmeyecek. O yüzden baştan gamepad ile oynarsanız eğer tekrardan kontrollere alışma sürecini yaşamak zorunda kalmazsınız.

Oyunun oynanışından da biraz bahsedeyim. Oyunun mekanikleri mükemmel arkadaşlar sanırım daha iyisini yapamazlardı. Havada nitro ile uçmak, tavanda araba sürmek, zıplamalar, yana ve ya çift zıplamalar, topun hareketleri falan gayet güzel yapılmış. Oyun içinde kutu açmada mevcut fakat çıkan eşyaları ne yazık ki Steam pazarda satamıyoruz, kendi içerisinde bir takas sistemi var oradan takaslayabilirsiniz.

Oyunu herkese önermekle birlikte, oyunu alacaklara tavsiye olarak mutlaka en az 1 tane beraber oynayabileceğiniz arkadaşınızla alın. Yanına bir de gamepad aldığınız zaman günlerce başından kalkamayacaksınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.