Oyun Tanıtımları

Steam En Çok Oynanan Oyunlar

steamde en çok oynanan oyunlar listesi
Steam En Çok Oynanan Oyunlar

Dünya ‘nın en büyük oyun platformlarından birisi olan steam valve tarafından yapılmıştır. Steam ‘de en çok satan oyunların bazılarını sizler için daha önce incelemiştik. Bugün ise Steam ‘de en çok oynanan oyunların ilk 5 sırasını inceleyeceğiz. Bu listeye anlık olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Dota 2

Uzunca bir süredir takip ediyorum ve listede ki sırasını hiç kaybetmiyor. Valve ‘nin kendi oyunu ve client olarak steami kullanıyor zaten. En iyi moba oyunlardan bir tanesi. Zaten league of legends ile aralarındaki rekabeti bilmeyen yoktur. Piyasadaki 2 moba oyunundan birisi. Oyun uzun yıllardır oynanmakta dota 1 zamanının oyuncuları dota 2 ye de devam etmektedirler. Ortalama bir bilgisayar sistemi ile oynanabilen bir oyun. Kitlesi ve topluluğu kalitelidir. Türkler oyunu çok oynar ve birbirine saygı vardır oyunun içerisinde. League of legends kitlesi gibi yaş ortalaması düşük değildir.

Counter-Strike: Global Offensive

Listemizin 2. sırasın cs go var. Aslında Steam ‘in kurulma amacının cs go olduğunu düşünürsek listede 2. sırada olmasına şaşırmamak gerekiyor. İkinci sırada diyorum fakat aslında dota 2 ile arasında çok bir fark yok, ikisi aslında birinciliği paylaşıyor gibi. Oyun çok uzun yıllardır oynanmakta. Bu sürümü olmasa da herkes eski sürümleri de dahil olmak üzere mutlaka bir kere oynamıştır. Rekabetçi ortamı çok güçlü olan oyun ülkemizde de bir hayli popüler ve steamdeki en çok oynanan oyunlarda dota 2 yi zaman zaman geçtiğine şahit olabiliyoruz.

Football Manager 2017

Bu oyunun şu an listede olması tamamen yeni çıkmasından kaynaklı diye düşünüyorum. Yoksa bu kadar çok oynanmamakta. En azından 2016 sürümü öyleydi. Oyunu değerlendirecek olursak oyun bildiğimiz fm yani mükemmel güzel zaman geçirmek için birebir. Futbol ile ilgileniyorsanız takımınızı alıp kupalar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Team Fortress 2

Oyun yılların eskitemediği bir oyundur. Bana göre overwatch bu oyundan esinlenerek yapılmıştır. Daha doğrusu bu oyunu günümüze modernize ederek ve hero çeşitliliği katarak yapılmıştır. İyi ki de yapılmış çok güzel çok zevkli. Tf2 de arayıp bulduğumuzun zevki, yıllar geçince tekrar bir oyunda bulabildik. Hala bu kadar oynanması fanları sayesindedir. Oyun eskiyor fakat alınan zevk eskimiyor belli ki.

Rocket League

Son zamanların en iyi oyunu diyebilirim, oyun harika bildiğiniz rc arabalar ile maç yapıyorsunuz. Daha önceden bir yazımızda detaylı olarak incelemiştik. Buradan rocket league inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. Oyunun en güzel yani sürekli yeni arabaların ekleniyor olması, aynı zamanda bu en kötü yanlarından da birisi. Her yeni araba oyuna dlc paketi ile ekleniyor ve bunlarda ücretle satılıyor. Yeni arabalar için ücret ödüyor olmak gerçekten kötü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.