Teknoloji Haberleri

Uber Türkiyeye Geri Dönüyor! Yasakları Kaldırıldı!

Uber’in Türkiye’de Olan Engeli Kaldırıldı


Uber Türkiye’ye geri dönüyor! Uber, geçtiğimiz yıllarda alınan kararlar ile birlikte ülkemizden kullanımı yasaklanan taksi sistemlerinden birisi olmuştu.

Yurt dışında aktif olarak hizmet veren özel taksi hizmeti ilerleyen zamanlarda tekrar ülkemize dönmek için adımlar atabilecek. İstinaf mahkemesi alınan kararın yanlış olduğunu bildirerek söz konusu yasaklamanın kaldırılması için adım attı.

Atılan adım sonucunda popüler taksi uygulaması Uber ülkemizde tekrar kullanılabilir hale gelmek için hak kazanmış durumda. Uber Global sözcüsü tarafından yapılan açıklama da “Türkiye’yi seviyoruz ve daima bağlıyız” sözleri yer aldı.

Uber’in Türkiye’de Olan Engeli Kaldırıldı

Uber’in Türkiye’de olan engeli kaldırıldı! Uber Türkiye geçtiğimiz yıllarda alınan kararlar nedeni ile engellenmişti. İstanbul da yaklaşık olarak 15Bin kişinin sürücülük yaptığı Uber Türkiye hizmeti ilerleyen dönemlerde ülkemize tekrar giriş yapacak.

Uber Global sözcüsü açıklamalarında “Türkiye’yi seviyoruz ve daima bağlıyız” sözlerini kullanmıştı. Açıklamanın arından İstanbul’da tekrar hizmet vereceklerini açıklayan sözcü faaliyet konusunda herhangi bir açıklama yapmış durumda değil.

Yüksek indirilme sayısı ile ekstra olarak önümüze çıkan Uber, yeniden İstanbul halkının cebinde yer alacak gibi gözüküyor. Her ne kadar alınan karar vatandaşlar tarafından doğru görülüyor olsa da Sarı taksiler tarafından karar doğru bulunmuyor.

Sarı Taksiler ve Uber Savaşı Yeniden Mi Başlıyor?

Sarı taksiler ve Uber savaşı yeniden mi başlıyor? Bu soru neredeyse her vatandaşın aklına geliyor durumda. Uber, yasaklanma kararı alınmadan önce İstanbul’da yer alan Sarı taksi çalışanları tarafından sürekli zorbalığa uğruyordu.

Uber şoförlerinin darp edildiği ve hatta öldürülme noktasına kadar ilerleyen bu savaş alınan yeni karar ile birlikte tekrar alevlenme olasılığı her zaman korumakta. Alınan karara karşın Uber çalışanlarının hakları konusunda bir düzenlemeye gidilecek mi bilinmiyor.

Uber’in yasak sonrasında piyasaya giriş konusunda hızlı adımlar atacağı aşikâr, söz konusu adımların atılma ihtimalleri neredeyse herkesin heyecanlanmasına neden oluyor. Hal böyle olunca sarı teksi şoförleri kendilerine karşı çıkacak olan bu rakiplerini alt etmek için adımlar atmak istiyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. UBER gibi bir yazılımı yapmak benim 2, (bilmedin en fazla) 3 saatimi alır. Ağızlarını açtıklarında mangalda kül bırkmayan Hükümetin bu sorunu çözecek kapasitede adamı mı yok? Hani, bu adamlar “insansız hava aracı yapıyoruz” diye kasım kasım geziyorlar ya… basit bir iletişim yazılımını mı yapamıyorlar?

    Elbette değil! Asıl sıkıntı şu ki Hükümet , Taksiciler ile UBER’in karşı karşıya gelmesini önemsemiyor. UBER den cebini doldurup diğer taraftan Türkiye’deki taksicileri bir kenara atmaktadır.

    Ama Taksiciler Odalarındada KAFA yok kardeşim. Madem öyle deyip bizim gibi bir kaç yazılımcı ile kontağa geçseler ve kendileri için bir UBER gibi yazılım yaptırtsalar konu biter. Hem Taksiciler düzene girer, hem kaçak Taksiciler kimler ortaya çıkmış olur. çünkü odayakaydı olmayanalr bu programı kullanamayacağına göre?!. Kısacası fikir çok çok dabizim Millete kafa yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.