Teknoloji Haberleri

YouTube Reklam Engelleyicileri Engelliyor YouTube da Çalışan Reklam Engelleyicileri?


YouTube reklam engelleyicileri engelliyor, geçtiğimiz günlerde atılan adım tüm kullanıcılar için gelmeye başladı. Hâl böyle olunca kullanıcılar yeni YouTube da çalışan reklam engelleyicileri aramaya başladı bile.

YouTube, Premium aboneliklerinin artması ve elde edilen reklam gelirlerinin arttırılmasını amaçlayarak sitede kullanılan reklam engelleyicileri engellemeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde bu özelliğin geleceğine dair pek çok paylaşımda bulunuldu.

Söz konusu özellik YouTube tarafından yapılan hazırlıklar sonrasında tüm kullanıcılara getirildi. Getirildi getirilmesine ancak, YouTube da çalışan reklam engelleyicileri sayesinde reklamsız YouTube kullanmak hem mobil hem de masaüstü sürümlerde mümkün.

Reklam Engelleyiciler ile Üç Videodan Fazla İzlenemeyecek

Her ne kadar YouTube tüm reklam engelleyicileri engellemiş olsa da YouTube da çalışan reklam engelleyicileri sayesinde bu kısıtlamalardan kurtulmak mümkün durumda oluyor.

Kullandığınız reklam engelleyicilere göre YouTube üç adet video izlemenize olanak sağlıyor. Üç videoyu reklam engelleyici eklentiler ile izledikten sonra “Reklam engelleyicileri kapatmalısınız” başlıklı uyarılar da bulunuyor.

Ancak, yazımızın devamında vereceğimiz reklam engelleyici listesi sayesinde YouTube tarafından alınan yeni karardan etkilenmeden reklam engelleyici kullanmaya devam edebileceksiniz.

YouTube Premium Aboneliklerine Teşvik İçin Ek Adımlar Atılıyor

Bilindiği üzere sadece YouTube değil, YouTube içerik üreticileri de gelen reklamlardan gelir elde etmekte. YouTube bu oranları arttırabilmek için reklam engelleyicileri engellemesinin yanı sıra reklam konusunda da artışa giderek kullanıcıların Premium abonelik almasına karşın teşviklerde bulunuyor.

Ülkemizde de de kullanıma açık olan YouTube Premium. Bireysel, öğrenci ve aile paketleri ile karşımıza çıkmakta.

YouTube da çalışan reklam engelleyicileri ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar Premium abonelikleri satın alarak reklamsız deneyimin yanı sıra YouTube music, video indirme gibi özelliklerden de yararlanabilmekte.

YouTube, elde edilen Premium gelirleri sayesinde reklam gösterimini kaldırmakta. Ancak, YouTube kanal sahiplerine ödediği miktarı da değiştirmemekte. Yani, YouTube reklamsız içerikler sunması durumunda kanal sahiplerine aynı oranda ödeme yapmaya devam ediyor.

Peki, YouTube Premium abonelikleri güncel olarak ne kadar? YouTube Premium abonelik fiyatları listesi;

  • Bireysel, tek kişilik hesap aboneliği: 29.90TL/Ay,
  • Beş kişi tarafından aynı anda kullanılabilen Aile hesabı: 59.90TL/Ay,
  • Öğrencilere özel olarak sunulan bireysel abonelik sistemi: 19.49TL/Ay,

Aylık aboneliklerin yanı sıra, bireysel abonelik hizmetinde yıllık alabileceğiniz bir paket daha bulunuyor. Yıllık alacağınız paket ile birlikte 58,90TL kadar kâr elde edebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, bir yıl içerisinde gelmesi muhtemel olan herhangi bir zamdan da etkilenmiyorsunuz.

YouTube bireysel abonelik Yıllık fiyatlandırması: 299,90TL/Yıl.

Peki, Premium abonelik almadan kullanmak isteyen, reklamsız YouTube deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar hangi yolları izlemeli? YouTube da çalışan reklam engelleyicileri hangileri?

YouTube da Çalışan Reklam Engelleyicileri

YouTube da çalışan reklam engelleyicileri sadece masaüstü değil mobil sürümlerde de çalışmakta. Bu nedenle, engelleyicileri tek taraflı değil mobil tarayıcılarınız için de referans alabilirsiniz.

Hepsinin yanı sıra, özellikle mobil ve masaüstü cihazlarınızda kullanmanızı önereceğimiz bir tarayıcı sayesinde sadece YouTube değil. Pek çok sitede reklamsız gezinme deneyimini yaşayabilirsiniz.

Peki, Güncel olarak çalışan YouTube reklam engelleme eklentileri hangileri;

Listemizde, YouTube da çalışan reklam engelleyicileri arasından en iyi üç tanesi bulunuyor. Her ne kadar üç farklı reklam engelleyici olsa da kullanmanızı önerdiğimiz reklam engelleyicileri sırası ile uBlock Origin, AdGuard, Adblock for YouTube olarak listelenmekte.

Listemizin ilk sırasında yer alan uBlock Origin, güçlü bir reklam engelleyicisi kullanmak isteyen kullanıcılar için önerilen en iyi Reklam engelleyicilerden birisi. Öyle ki, Twitch platformunda yer alan built-in reklamların engellemesini bile tek başına sağlayabilmekte.

Community destekli olması sayesinde engellemelere karşı basit adımlarla karşı koyabiliyor ve evladiyelik bir reklam engelleyici olarak karşımıza çıkmakta.

Peki, Telefonda kullanabileceğini YouTube da çalışan reklam engelleyicileri hangileri? Telefonda Ne Kullanılmalı?

Brave Tarayıcı ile Reklam Engelle, Ekran İçinde Ekran Kullan ve Arka Planda Oynat

Mobil cihazlar için karşımıza çıkan ve en iyi çözümü sağlayan tarayıcı Brave tarayıcı. Reklam engelleme sistemindeki gelişmişlik sayesinde sadece YouTube değil, reklam içeren diğer web sitelerinde de reklamlardan uzak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Hepsinin yanı sıra, ekran içinde ekran özelliği ve arka planda oynatma özelliğinden de herhangi bir ek gereksinim olmadan yararlanabilirsiniz. Özellikle IOS cihazlara YouTube Vanced gibi yazılımların yüklenmiyor oluşu Brave tarayıcıyı en iyi alternatif haline getiriyor.

Arka planda oynatma, ekran içinde ekran, çevrimdışı izleme ve dinleme için ara belleğe alma özelliği gibi ek özellikler ile de kullanım konusunda kendisini diğer tarayıcılardan ayırmakta.

Brave tarayıcı mobil cihazlarda kullanılabileceği gibi bilgisayar üzerinde de kullanılabilir tarayıcı olarak karşımıza çıkmakta. Brave tarayıcının güncel sürümünü indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;

Brave Tarayıcıyı Android İçin İndir.

Brave Tarayıcıyı IOS için indir.

Brave Tarayıcıyı Bilgisayar için indir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.